Nowe miejsca pracy w Mielcu i Trzebownisku

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. udzieliła kolejnych zezwoleń na działalność gospodarczą w Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC. Nowe inwestycje powstaną w Mielcu i Podstrefie Trzebownisko.

Firma Bury zamierza zrealizować nowy projekt polegający na rozbudowie istniejącego zakładu produkcyjnego oraz wyposażeniu w specjalistyczne maszyny i urządzenia do produkcji wysokiej jakości urządzeń elektronicznych dla branży automotive. Główne potrzeby przedsiębiorstwa koncentrują się wokół jego rozwoju i zwiększaniu zdolności produkcyjnych istniejącego zakładu. Stąd konieczność ciągłych inwestycji. W związku z tym inwestor planuje wzmocnić również swoją działalność w zakresie prowadzenia projektów badawczo-naukowych.

Bury Sp. z o. o. jest międzynarodową firmą z branży elektronicznej produkującą wysokiej jakości urządzenia dla mobilnej komunikacji. W oparciu o własne technologie spółka produkuje innowacyjne systemy integrujące i zarządzające różnymi funkcjami w samochodzie. Sprzedaż pod znakiem BURY Technologies odbywa się do 39 krajów.

Z kolei w sąsiedztwie portu lotniczego w Jasionce k. Rzeszowa kolejną już inwestycję będzie realizowała firma FIBRAIN (wcześniej Przedsiębiorstwo Handlowe „ELMAT”). Polski producent i światowy dostawca w branży systemów teleinformatycznych prowadzi działalność gospodarczą na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC na podstawie czterech ważnych zezwoleń. Na terenie Podstrefy Trzebownisko w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym AEROPOLIS przedsiębiorca planuje zrealizować nowy projekt inwestycyjny. Budowa nowego zakładu produkcyjnego wraz z laboratorium pozwoli na uruchomienie produkcji kabli hybrydowych, czyli połączenia kabli światłowodowych z kablami miedzianymi. Całe przedsięwzięcie szacowane na ok. 60 mln zł przyczyni się do zatrudnienia co najmniej 45 nowych pracowników.

 

Fibrain_m

Zdjęcie: FIBRAIN

 

W 2016 roku ARP S.A. udzieliła już 15 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie mieleckiej SSE. Firmy, które otrzymały zezwolenia zadeklarowały nakłady inwestycyjne w wysokości ponad 400 mln zł i utworzenie prawie 350 nowych miejsc pracy.

SSE EURO-PARK MIELEC została utworzona w 1995 r. Zajmuje obecnie 1496 ha i jest zlokalizowana w 28 podstrefach: na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Śląsku, w Małopolsce, oraz na Pomorzu Zachodnim.

Wśród największych pracodawców znajdują się takie firmy jak: Polskie Zakłady Lotnicze, KIRCHHOFF Polska, BURY, BORGWARNER  POLAND, MTU Aero Engines Polska, Firma Oponiarska DĘBICA, Zelmer. Wiodące branże to: lotnictwo, motoryzacja, obróbka metali oraz przetwórstwo tworzyw sztucznych.

 

Źródło: SSE EURO-PARK MIELEC

Authors

Related posts

Góra
English