Drugi dzień trwania targów ITM Polska i rekord zwiedzających

ITM_08_06_2016_44_m

Wszystkie firmy, liczące się w branży przemysłowej, można spotkać na targach Innowacje-Technologie-Maszyny Polska 2016. To, że Poznań przyciąga liderów – wiadomo nie od dziś. Jednak liczba zwiedzających, którzy odwiedzili tegoroczną edycję w drugi dzień trwania wydarzenia – tj. 8 czerwca – przeszła najśmielsze oczekiwania! Zarówno rekordowa liczba wystawców i prezentowanych maszyn, urządzeń czy narzędzi, jak i pojawiających się profesjonalistów z sektora metalurgii, obróbki metalu czy automatyzacji produkcji sprawia, że ITM Polska jest czołową i najbardziej liczącą się imprezą w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

ITM_08_06_2016_29_m

Cieszy fakt, że Poznań jest tak licznie odwiedzany, i przyciąga kontrahentów z Polski, jak i z zagranicy. Blisko połowa wystawców prezentujących swoje technologie i rozwiązania to firmy z całego świata, m.in. z : Austrii, Bułgarii, Chin, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Indii, Japonii, Korei Południowej, Litwy, Niemiec, Portugalii, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji, Tajwanu, Turcji, Ukrainy, USA, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch.

ITM_08_06_2016_99_m

Drugiego dnia wszystkie urządzenia cieszyły się dużym zainteresowaniem, jednak szczególnie kilka stoisk przyciągnęło zdecydowanie większą uwagę profesjonalistów. Wśród nich można wyróżnić wspólną przestrzeń KUKA i Siemens, którzy za pomocą prezentowanych maszyn i robotów pokazują ideę czwartej rewolucji przemysłowej Industry 4.0. Ponadto przy stoisku firmy Abplanalp można podziwiać prawdziwy bolid F1! Także kilka firm z Pawilonu 3, reprezentujących targi branży druku i skanu 3D – 3D Solutions, zyskało szczególną sympatię odwiedzających: SmartTech, która za pomocą skanera 3D dokonuje pomiaru/ skanu twarzy, Koło Naukowe Inżynierii Wirtualnej Projektowania Politechniki Poznańskiej – i prototyp pojazdu MOTH wydrukowany w całości w technologii 3D i napędzany wkrętarką Bosch, a także Zortrax i ich niesamowite wydruki wykonane z użyciem technologii przyrostowych.

ITM_08_06_2016_93_m

Dla głodnych wiedzy także było w czym wybierać: branżowcy związani z salonem Surfex mogli wziąć udział w pokazach lakierniczych na powierzchni demonstracyjnej – poligonie umiejętności zorganizowanym przez czasopismo Lakiernictwo Przemysłowe (pokazy trwają do końca trwania targów ITM Polska 2016 w pawilonie 6A, poligon), ponadto mogli wysłuchać wykładów tematycznych lakierników, technologów i kierowników lakierni. Zainteresowani techniką druku i skanu 3D mieli do dyspozycji: warsztaty ze skanowania 3D i obróbki pomiarów 3D z inicjatywy firmy SmartTech (Pawilon 3, stoisko 63, także 9 czerwca br.), warsztaty 3D – optyczna technika pomiarowa w odlewnictwie (firma Lenso), jak również Druk 3D w przemyśle (Omni3D). Przedstawiciele sektora metalowego mogli wziąć udział w: seminarium Stowarzyszenia Stali Nierdzewnej – Czyszczenie i konserwacja stali nierdzewnej, oraz konferencji Forum Techniczne Stali Konstrukcyjnych przygotowanej przez Polską Unię Dystrybutorów Stali. Dużym zainteresowaniem cieszyły się panele dyskusyjne MM Speakers Corner (MM Magazyn Przemysłowy), odbywające się na scenie w Alei Lipowej, poruszające takie tematy jak: Inteligentna Fabryka 4.0, Internet Rzeczy w zarządzaniu i produkcji, Efektywność energetyczna w przemyśle oraz Kapitał ludzki w firmie przemysłowej. Odbyło się także blisko 300 międzynarodowych spotkań kooperacyjnych w ramach Subcontracting ITM Meetings.

ITM_08_06_2016_88_m

Źródło: MTP

Authors
Tagi ,

Related posts

Góra
English