Mistrz Polski zawodów Global Challenge – The Fresh Connection 2016 wyłoniony

The Fresh Connection Global Challenge_m

Reprezentanci firmy SPX Flow Technology Poland wygrali ostatnią rundę drugiego etapu GC – TFC 2016 i tym samym sięgnęli po tytuł tegorocznego Mistrza Polski. To już drugi awans do światowego finału tej firmy na przestrzeni dwóch lat. Z kolei MPM Productivity Management okazało się najlepsze w rywalizacji partnerów organizatorów zawodów w toczonym równolegle konkursie o najwyższe ROI w symulatorze.

Drużyna SPX Flow Technology Poland okazała się najlepsza spośród rekordowej liczby polskich zespołów startujących w tegorocznych zawodach Global Challenge – The Fresh Connection 2016. W tym roku do rozgrywek przystąpiło aż 18 zespołów. Osiągnięty wynik przez zwycięzców – ROI na poziomie 23,57% jest równocześnie drugim najlepszym wśród wszystkich 300 drużyn biorących udział w zawodach. Przed nami ostatnia faza, czyli finał światowy, który odbędzie się 22 września w Miami na Florydzie.

Dla SPX Flow Technology Poland będzie to drugi występ wśród najlepszych z całego globu. W 2014 roku w Dubaju przedstawiciele tej firmy zdobyli wówczas najwyższe trofeum w zarządzaniu łańcuchem dostaw.

Równolegle do turniejów krajowych, w rywalizacji o najlepsze ROI w symulatorze TFC wzięli również udział trenerzy i konsultanci z całego świata prowadzący warsztaty przygotowujące drużyny do zawodów. Pierwsze miejsce zajęła firma MPM Productivity Management z Poznania.

Przelot i pobyt polskich Mistrzów w Miami pokrywa MPM Productivity Management, krajowy przedstawiciel organizatorów zawodów. Nagroda dla zwycięskiej drużyny całych zawodów to bezpłatny tygodniowy kurs Executive Supply Chain Course na Massachusetts Institute of Technology w Bostonie, USA, o wartości 4500 dolarów na jednego uczestnika.

***

The Fresh Connection* (TFC) to innowacyjna symulacja ‘web-based business’ angażująca uczestników w podejmowanie strategicznych decyzji w procesie zarządzania przedsiębiorstwem (nazwanym właśnie The Fresh Connection) produkującym soki owocowe. Decyzje do podjęcia przez uczestników symulacji są tożsame z rzeczywistymi dylematami z którymi pracownicy spotykają się w codziennej pracy. Pracując w zespołach czteroosobowych, uczestnicy reprezentują cztery piony firmy: sprzedaż, zakupy, łańcuch dostaw i finanse. Wirtualna firma stoi w obliczu spadku wydajności, kierownictwo firmy musi jak najszybciej wydostać firmę z kłopotów. To środowisko wysokiego ciśnienia, w którym skuteczne zarządzanie łańcuchem dostaw jest kluczem do sukcesu. Zrozumienie połączeń pomiędzy poszczególnymi funkcjami i współpraca są kluczowymi elementami sukcesu całego przedsiębiorstwa.

Źródło: MPM

Authors

Related posts

Góra
English