Od 25 lat SECO/WARWICK tworzy technologiczne imperium obróbki cieplnej

W europejskiej siedzibie globalnego specjalisty w zakresie obróbki cieplnej świętuje się 25-lecie istnienia spółki SECO/WARWICK. Z tej okazji spółka wraz z zaproszonymi otwierała nowoczesne laboratorium metalograficzne.

 

25lecie_2016_05_31 (4)

 

Kiedy 1991 roku Andrzej Zawistowski tworzył, jako jeden z założycieli, firmę SECO/WARWICK ani jemu, ani nikomu innemu nie śniło się, że w konsekwencji powstanie firma o zasięgu globalnym. Wspólny, polsko-amerykański sen założycieli się spełnił. Sen ten oparty był na wzajemnym zaufaniu, determinacji i kreatywności niewielkiej grupy osób. Te same wartości przyświecają SECO/WARWICK do dziś.

 

25lecie_2016_05_31 od lewej P.Wyrzykowski A.Zawistowski B.Klinowski

Od lewej: Paweł Wyrzykowski – prezes grupy SECO/WARWICK, Andrzej Zawistowski – przewodniczący rady nadzorczej SECO/WARWICK, Bartosz Klinowski – prezes SECO/WARWICK Europe

Mijające ćwierćwiecze było okresem szybkiego rozwoju firmy. Dziś SECO/WARWICK to globalna grupa kapitałowa z oddziałami: w Chinach, Brazylii, Indiach czy w Stanach Zjednoczonych, halami produkcyjnymi o łącznej wielkości 50 000 m², 7 spółkami córkami na 4 kontynentach i tysiącem pracowników na całym świecie. Sama europejska spółka SECO/WARWICK, to dziś już 5 spółek córek i pół tysiąca pracowników, bo dokładnie tylu pracuje w tej części, tworząc tysiące rozwiązań dostarczanych w każdy zakątek świata. To także otworzone wczoraj nowoczesne laboratorium metalograficzne i część R&D wraz z 3 ogromnymi halami produkcyjnymi o powierzchni 20 tys. m².

 

25lecie_2016_05_31 K.Sawka

Katarzyna Sawka, globalny dyrektor marketingu SECO/WARWICK

SECO/WARWICK swą siłę zawdzięcza zdolnym i pomysłowym inżynierom oraz niestandardowemu podejściu, myśleniu i działaniu, co daje firmie większe szanse na sukces na konkurencyjnych rynkach.
Od początku firmie SECO/WARWICK przyświecała idea partnerstwa, a także uczciwego podejścia do biznesu, z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że to się opłaciło. Wciąż w pamięci mam wiele chwil, które pozwoliły nam się rozwinąć, pozyskać kluczowych klientów i dojść do miejsca, w którym obecnie jesteśmy. Warto wspomnieć, że swój sukces zawdzięczamy wiedzy, doświadczeniu i pasji, nie tylko w zakresie myśli technologicznej i prac inżynieryjnych, ale również w dążeniu do budowy i rozwoju globalnej potęgi SECO/WARWICK. Dziś do naszych przewag należy elastyczność i indywidualne podejście do klienta, a także szybkość reakcji, jeśli chodzi o opracowanie lub dostosowanie rozwiązań technologicznych do wszelkich potrzeb – tłumaczy Andrzej Zawistowski, przewodniczący rady nadzorczej SECO/WARWICK.

 

25lecie_2016_05_31 prof L.Małdziński i T.Przygoński
Srebrny jubileusz spółki odbył się w jej europejskiej siedzibie, ponieważ to w Świebodzinie zabiło serce SECO/WARWICK. Okrągła rocznica to znakomita okazja do spotkania się, podsumowania minionych lat oraz ukazania osiągnięć i przyszłości firmy, stąd prelegentami pierwszej części byli: przewodniczący rady nadzorczej  i jeden z założycieli firmy SECO/WARWICK – Andrzej Zawistowski, w drugiej kolejności głos zabrał obecny prezes grupy – Paweł Wyrzykowski, a dopinającą klamrą pierwszej części był prezes SECO/WARWICK Europe – Bartosz Klinowski, który opowiedział o obecnej sytuacji i przyszłości firmy. Jubileuszowa uroczystość została połączona z otwarciem nowego laboratorium metalograficznego i nowoczesnej części R&D, w której blisko 100 gości, w tym: władze lokalne, media regionalne i branżowe oraz środowisko naukowe, z którym SECO/WARWICK współpracuje od lat, mogło zobaczyć dwa najnowsze osiągnięcia technologiczne made in SECO/WARWICK, ZeroFlow i UniCase Master.

 

25lecie_2016_05_31 (15)
W nowoczesnym laboratorium  metalograficzny, SECO/WARWICK prowadzić będzie własne, unikalne badania, wykonywać pełne testy metalograficzne, rozwijać otrzymaną lub zakupioną technologię, ekspansywnie inwestować w nowe przedsięwzięcia produkcyjnie na całym świecie. Jednym słowem być centrum technologicznym i biznesowym na skalę globalną.
SECO/WARWICK potwierdza swą silną pozycję innowatora, ale nie zbudowałoby jej gdyby nie takie przedsięwzięcia jak dziś. Mowa tu o nowoczesnym laboratorium metalograficznym. To właśnie  w nim i dzięki takim inicjatywom zapewniamy naszym inżynierom doskonałe warunki rozwojowo-badawcze, aby ci mogli tworzyć, testować, analizować i wprowadzać na rynek swoje wynalazki – dodaje Bartosz Klinowski, prezes SECO/WARWICK Europe.

 

25lecie_2016_05_31 P.Wyrzykowski

Paweł Wyrzykowski – prezes grupy SECO/WARWICK

Nowoczesne laboratorium wpisuje się także w nurt przemysłu 4.0., którego założenia przedstawiał prezes spółki ASTOR – Stefan Życzkowski, partner technologiczny SWE.  SECO/WARWICK to nie tylko historia sukcesu, czy programy innowacyjne wspierane przez nowoczesne laboratorium metalograficzne. To nie tylko światowe trendy przemysłu 4.0., to przede wszystkim znak jakości. A SECO/WARWICK SERVICES (SWS), nowa spółka w barwach grupy, jest gwarantem jej zachowania. O ofercie spółki SWS opowiedział dyrektor zarządzający SWS, Robert Kucharski.

 

25lecie_2016_05_31 WIzyta na hali
Dynamiczny rozwój SECO/WARWICK, który można obserwować od 25 lat, to przede wszystkim inwestycja w technologie i ludzi, którzy stanowią jej kapitał. Historia firmy, o której można było się dowiedzieć podczas jubileuszu, przekonuje, tak jak i cytowana myśl „Aby zdobyć wielkość, człowiek musi tworzyć, a nie odtwarzać”, że SECO/WARWICK nie bez powodu nazywa się globalnym gigantem obróbki cieplnej – podsumowuje Katarzyna Sawka, globalny dyrektor marketingu SECO/WARWICK.

 

Robot_2016_05_31_m

 

Źródło: SECO/WARWICK

 

25lat-SECOWARWICK-_-historia
Authors

Related posts

Góra
English