STRABAG rozbudowuje fabrykę firmy NIDEC w Niepołomicach

Nidec Strabag_m

 

Spółka STRABAG jest generalnym wykonawcą inwestycji budowlanej firmy Nidec Motors & Actuators (Poland) Sp. z o. o., japońskiego producenta napędów i silników elektrycznych dla motoryzacji. Na zlecenie inwestora STRABAG w ciągu 7,5 miesiąca rozbuduje fabrykę w Niepołomicach i wykona nową infrastrukturę drogową. Planowany termin zakończenia budowy przypada na październik 2016 roku.


Postęp robót
Dynamiczny postęp prowadzonych prac gwarantuje dotrzymanie napiętych terminów. Na placu budowy zakończyły się już roboty fundamentowe. Nowy etap realizacji STRABAG rozpoczął od montażu słupów żelbetowych, a w maju i w czerwcu wykonywana będzie stalowa konstrukcja obiektu.


7 tys. mkw. nowej powierzchni użytkowej

W ramach kontraktu STRABAG rozbuduje istniejącą halę przemysłową o nową część produkcyjno-magazynową, magazyn wysokiego składowania oraz obiekty towarzyszące. Powstaną nowe biura, a obecna część biurowo-socjalna zostanie zmodernizowana . Należąca do Nidec Motors & Actuators (Poland) Sp. z o.o. fabryka powiększy się o ponad 7 tys. mkw. powierzchni, z czego ponad 6,5 tys. mkw. obejmie rozbudowa hali głównej.

– W zakresie naszych prac znajduje się nie tylko rozbudowa i modernizacja obiektu wraz z przygotowaniem całej infrastruktury do potrzeb wyposażania technologicznego. Pracujemy na terenie czynnie działającego zakładu, co stawia przed nami wysokie wymagania w zakresie logistyki i zaangażowania wykwalifikowanej kadry, ponieważ musi być zachowana ciągłość produkcji – mówi Alfred Watzl, członek zarządu STRABAG.

Fabryka Nidec w Niepołomicach to kolejny ważny obiekt przemysłowy w portfolio STRABAG. Dziś Spółka może pochwalić się realizacjami dla inwestorów wielu branż, takimi jak fabryka Volkswagena we Wrześni, zakład produkcyjny Lubella w Lublinie czy budowa siedziby firmy Maspex w Wadowicach. Obok silnego sektora budownictwa ogólnego STRABAG jest jednym z liderów budownictwa infrastrukturalnego w Polsce, realizując w tym obszarze kilkaset kontraktów rocznie. Jednym z nich jest powstająca w pobliżu niepołomickiej fabryki NIDEC „Trasa Nowohucka”, gdzie STRABAG pracuje przy budowie i rozbudowie infrastruktury drogowej o długości ponad 18 km. Inwestycja będzie gotowa w połowie 2017 roku.

 

NIDEC MOTORS & ACTUATORS (POLAND) Sp. z o.o. z siedzibą w Niepołomicach jest częścią japońskiej korporacji NIDEC. Korporacja NIDEC powstała w 1973 roku. Obecnie jest jednym z największych na świecie producentów napędów i systemów napędu precyzyjnego wykorzystywanego w wielu dziedzinach, m.in. przemyśle IT, motoryzacji, lotnictwie, przemyśle maszynowym. Zakłady NIDEC MOTORS & ACTUATORS znajdują się w Niemczech, Hiszpanii, Chinach oraz w Polsce (Niepołomice).

 

Źródło: Strabag

Authors

Related posts

Góra
English