Produkcja drukarek 3D w mieleckiej strefie

Agencja Rozwoju Przemysłu wydała dwa zezwolenia na prowadzenie działalności w Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC. Na terenie podstrefy Trzebowisko zainwestuje Verashape Tomasz Szymański, a w Mielcu firma Rado.

Verashape działa w branży IT od 2013 roku. Nowy projekt inwestycyjny w Trzebowisku będzie polegał na budowie zakładu produkcyjnego wyposażonego w niezbędną infrastrukturę. W efekcie projektu powstanie pierwszy w strefie zakład produkujący innowacyjne drukarki 3D. Przedsiębiorca planuje ponieść na ten cel nakłady inwestycyjne w wysokości 4,5 mln zł. Jego realizacja przyczyni się do powstania co najmniej 20 nowych miejsc pracy.

 

Verashape_m

Zdjęcie: Verashape

 

Firma Rado z kolei ma ponad 15-letnie doświadczenie na rynku surowców wtórnych. Głównym obszarem działalności spółki jest odzysk metali z kabli i przewodów telekomunikacyjnych. W ramach inwestycji strefowej Rado zamierza kupić halą produkcyjną oraz przygotować linię do mechanicznego przetwarzania urządzeń elektronicznych. W związku z realizacją całego przedsięwzięcia firma deklaruje ponad 6 mln nakładów inwestycyjnych oraz stworzy 15 miejsc pracy.

W 2016 roku ARP udzieliła 12 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie mieleckiej SSE. Firmy, które otrzymały zezwolenia zadeklarowały poniesienie nakładów inwestycyjnych przekraczających 241 mln zł i utworzenie prawie 250 nowych miejsc pracy.

SSE EURO-PARK MIELEC została utworzona w 1995 r. Zajmuje obecnie 1496 ha i jest zlokalizowana w 28 podstrefach: na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Śląsku, w Małopolsce, oraz na Pomorzu Zachodnim.

Wśród największych pracodawców znajdują się takie firmy jak: Lear Corporation Poland II, Polskie Zakłady Lotnicze, KIRCHHOFF POLSKA, BURY, BORGWARNER  POLAND, MTU Aero Engines Polska, Firma Oponiarska DĘBICA, Zelmer Pro, BRW. Wiodące branże to: lotnictwo, motoryzacja, obróbka metali, przetwórstwo tworzyw sztucznych oraz IT.

 

Źródło: SSE EURO-PARK MIELEC

Authors

Related posts

Góra
English