Power-Tech wprowadza nową wycinarkę laserową Eagle eSmart

eSmart_m

 

Inżynierowie firmy Power-Tech, producenta wycinarek laserowych, opracowali nową serię wycinarek laserowych o nazwie eSmart Jest to ekonomiczna propozycja dla mniejszej produkcji, przystępna cenowo oraz ergonomiczna.

Oferta Power-Tech do tej pory wycinarki Eagle iNspire oraz Eagle eVision. Pierwsza z nich jest zaawansowana technologicznie i jej podstawową cechą jest największa wydajność cięcia. Seria eVision to uniwersalne wycinarki dla zróżnicowanej produkcji. Najnowsza, trzecia propozycja w ofercie tego producenta jest przygotowana z myślą o mniej wymagającej produkcji. Rozwiązanie dedykowane wszystkim tym, którzy do tej pory korzystali z usług innych przedsiębiorstw a chcieliby mieć swoją własną ekonomiczną wersję wycinarki.

Eagle eSmart będzie oferowana w dwóch wariantach – model 1225 o obszarze obróbczym osi X 2500 mm, osi Y 1290 mm i osi Z 100 mm oraz model 1530 o obszarze obróbczym osi X 3060 mm, osi Y 1540 i osi Z 100 mm. Wycinarki z serii eSmart osiągają prędkości cięcia do 120 m/min oraz przyspieszenia rzędu 2G. Modele z najnowszej serii dostępne są z laserem fiber o mocy od 1 do 4 kW.  Prowadzenie wiązki lasera odbywa się za pomocą bezawaryjnego światłowodu. Nowa wycinarka wyposażona jest w korpus z materiału kompozytowego, silniki liniowe we wszystkich osiach, stalową trawersę oraz pallet changer.

Nowa wycinarka firmy Power-Tech jest opisana przez następujące parametry techniczne:

OBSZAR PRACY
Oś X [mm] 2500 3060
Oś Y [mm] 1290 1540
Oś Z [mm] 100 100
Max waga arkusza [kg] 550 900

 

PARAMETRY OSI
powtarzalność 0,03 [mm]
Dokładność cięcia 0,1 [mm]
przyspieszenia 20 [m/s²]
Min. Programowalny skok 0,0001 [mm]

 

 

Wycinarka laserowa eSmart to ekonomiczna propozycja dla wszystkich potrzebujących bezawaryjnej, prostej w obsłudze maszyny. Niepodważalną zaletą Eagle eSmart jest jej ergonomiczna konstrukcja, która pozwala na montaż w niewielkich halach produkcyjnych. Maszyna świetnie powinna sprawdzić się w parku maszynowym firm produkcyjnych, które mogą sobie pozwolić na posiadanie wycinarki celem wycinania krótkich lub długich serii, jak również chcą wycinać efektownie pojedyncze detale na własne potrzeby.

Najnowszą wycinarkę laserową będzie można zobaczyć podczas branżowych targów ITM MachTool 2016 w Poznaniu w dniach 6 – 10 czerwca. Zapraszamy na halę numer 5 na stoisko numer 14.

 

Źródło: Power-Tech

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English