Decydujące starcie o tytuł Mistrza Kadry BHP 2016

BHP logo_m

Blisko 750 osób wzięło udział w eliminacjach do II edycji Mistrzostw Kadry BHP. Wyłoniono 30 uczestników z najlepszymi wynikami, którzy do 30 maja będą rozwiązywać test wiedzy złożony z pytań zamkniętych oraz studium przypadku. Zwycięzcę poznamy już 9 czerwca.

W II edycji Mistrzostw Kadry BHP udział wzięło blisko 750 uczestników. Teraz o nagrody o łącznej wartości 20 tysięcy złotych będzie walczyć 30 uczestników z najlepszymi wynikami. Znaleźli się wśród nich eksperci i specjaliści, ale także pasjonaci, którzy na co dzień nie pracują w branży BHP. Lista finalistów dostępna jest na stronie: http://bezpieczniwpracy.pl/mistrzostwa-kadry-bhp/ranking-2016/.

Drugi etap konkursu potrwa od 23 do 30 maja, w tym czasie uczestnicy, za pomocą specjalnie wygenerowanego linku dostępu mogą się zalogować i wypełnić test konkursowy. W drugim etapie, oprócz 20 pytań zamkniętych, finaliści zmierzą się również z dwoma pytaniami otwartymi, które zostały przygotowane przez autorytety z dziedziny BHP. Odpowiedzi z tej części testu oceni Komisja Konkursowa złożona z przedstawicieli Koalicjantów, Urzędu Dozoru Technicznego, Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP, Pracodawców RP, Głównego Inspektoratu Pracy, Konfederacji Lewiatan oraz Centralnego Instytutu Ochrony Pracy.

W pierwszej edycji Mistrzostw Kadry BHP udział wzięło 431 osób, w tym roku otrzymaliśmy blisko dwukrotnie więcej zgłoszeń konkursowych! Spodziewaliśmy się, że zainteresowanie II edycją Mistrzostw Kadry BHP może być większe, ale tak duży wzrost przerósł nasze oczekiwania – mówi Andrzej Smółko, Przewodniczący Koalicji Bezpieczni w Pracy, Prezes CWS-boco Polska. Oczywiście jest to dla nas ogromna radość i powód do dumy oraz  dowód na to,  że środowisko specjalistów branży BHP potrzebuje wyzwań i  chętnie staje do rywalizacji –  dodaje.

Zwycięzcy konkursu zostaną wybrani na podstawie najwyższej liczby punktów, na które sumują się poprawne odpowiedzi z testu (40% punktacji) oraz ocena przyznana przez Komisję Konkursową w zakresie rozwiązania studium przypadku (60% punktacji). W przypadku pytania opisowego pod uwagę brane będą najlepiej dobrane narzędzia oraz najwłaściwiej uzasadniony sposób działania.

 

Skład Komisji Konkursowej:

  • Maciej Jagielski , Kierownik Zespołu BHP i PPOŻ Urzędu Dozoru Technicznego
  • Piotr Kaczmarek, Wiceprezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP
  • Marek Maszewski, Dyrektor Działu Nadzoru SEKA S.A.
  • Witold Polkowski, ekspert Pracodawców RP
  • Artur Sobota, Kierownik Sekcji Prewencji w Departamencie Prewencji i Promocji w Głównym Inspektoracie Pracy
  • Grażyna Spytek-Bandurska, ekspert prawa pracy Konfederacji Lewiatan, wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim
  • Krystyna Świder, Kierownik Centrum Edukacyjnego Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowego Instytutu Badawczego

 

Oficjalne wyniki konkursu zostaną ogłoszone 9 czerwca podczas finałowej gali w Warszawie.  Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody:

  • Miejsce 1 – iPhone 6S 16GB, bon o wartości 1000 zł na dowolne szkolenie SEKA, kurtkę typu Softshell firmy Krystian, voucher na konferencję MOVIDA
  • Miejsce 2 – Tablet SAMSUNG Galaxy Tab S2 8.0, bon o wartości 1000 zł na dowolne szkolenie SEKA, kurtkę typu Softshell firmy Krystian
  • Miejsce 3 – Aparat SONY DSC-HX300, bon o wartości 1000 zł na dowolne szkolenie SEKA, koszulkę rowerową firmy Krystian

 

Informacje na temat Koalicji Bezpieczni w Pracy dostępne są w serwisie: www.bezpieczniwpracy.pl.

Ciekawostki na temat kultury bezpieczeństwa w pracy można znaleźć również na portalu Facebook: www.facebook.com/bezpieczniwpracy.

Authors

Related posts

Góra
English