RAFAMET – kolejne maszyny dla chińskiego giganta

Fabryka Obrabiarek RAFAMET z Kuźni Raciborskiej dostarczy na chiński rynek trzy tokarki typu UFB 125 N. Ich odbiorcami są dwie spółki należące do koncernu China Railway Rolling Stock Corporation. To kolejne maszyny, które spółka wyprodukuje dla tego potentata. Tokarki przeznaczone są dla kolei dużych prędkości (KDP) i będą pracowały u klientów jeszcze w tym roku.

 

Rafamet 125 N_m

 

China Railway Rolling Stock Corporation (CRRC) to największy na świecie producent taboru kolejowego. Chiński koncern zatrudnia 170 tys. osób.

Fabryka z Kuźni Raciborskiej wyprodukuje dla spółek zależnych CRRC trzy tokarki typu UFB 125 N. Maszyna ta jest tokarką kołową o napędzie ciernym, przeznaczoną do regeneracji profilu jezdnego kół stosowanych w szynowych pojazdach kolejowych, w tym pociągach KDP. Tokarka umożliwia obróbkę zestawu kołowego bez ingerowania w strukturę siatki krystalicznej materiału, z którego wykonany jest wieniec koła. Chodzi tu o zagadnienia bezpieczeństwa eksploatacji kół kolejowych. Należy bowiem pamiętać, że pociągi KDP rozwijają prędkość przejazdową do 310 km/h i bezwzględnie konieczne jest wyeliminowanie możliwie każdego ryzyka pęknięcia, czy rozerwania się koła kolejowego np. w wyniku sposobu jego obróbki.

Przedstawiciele chińskiego giganta przemysłu kolejowego doskonale znają specyfikę i możliwości techniczne tych maszyn. – W kilku warsztatach koncernu oraz w zakładach innego producenta pracują już identyczne w swojej postaci technicznej  obrabiarki – informuje  Krzysztof Pestkowski, kierownik sprzedaży w RAFAMET. Jak dodaje, do zdobycia nowych kontraktów przyczyniła się dotychczasowa, bardzo dobra współpraca z przedstawicielami chińskiego potentata.

– O zamówienia   na   tamtejszym   rynku   ubiegają   się   wszyscy   najważniejsi   producenci   i   najbardziej   uznane   firmy. Zadowolony   odbiorca,   który   zamawia   kolejne   maszyny   udziela   jednoznacznej   informacji   zwrotnej   na   temat   jakości produktów RAFAMETU – mówi K. Pestkowski.

W tym kontekście warto dodać, że opisywane trzy tokarki nie zostały zakontraktowane jednocześnie. Przedstawiciele jednej ze spółek należących do chińskiego koncernu zamówili dwie maszyny UFB 125 N. Wydarzenie to miało wpływ na podpisanie umowy z inna spółką grupy kapitałowej CRRC, na dostawę trzeciej maszyny. Umowy zostały bardzo szybko sfinalizowane, sam termin realizacji także jest krótki. Wszystkie trzy zamówione tokarki będą jeszcze w tym roku pracowały w Chinach.

 

Źródło: RAFAMET

Authors

Related posts

Góra
English