Schoeller Allibert otworzył nowy zakład produkcyjny w Zabrzu

Schoeller AllibertDSC_0446_0_m

 

12 maja na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Zabrzu przy ul. Redena dokonano uroczystego otwarcia nowego zakładu produkcyjnego Schoeller Allibert.

Nowopowstały obiekt jest najmłodszą fabryką globalnego koncernu Schoeller Allibert, produkującego opakowania zwrotne z tworzyw sztucznych. Inwestycję zrealizowało konsorcjum Schoeller Allibert i CH Estates I z siedzibą w Katowicach. Generalnym Wykonawcą była firma Pro-Invest. Obiekt zrealizowany został w ciągu 8 miesięcy.

W uroczystości otwarcia uczestniczyli wszyscy zaangażowani w budowę obiektu oraz zaproszeni goście, m.in. Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, Zarząd Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, przedstawiciele wykonawcy, firmy Pro-Invest S.A. oraz przedstawiciele udziałowców, Zarząd i pracownicy grupy Schoeller Allibert.

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów firma Schoeller Allibert w obiekcie o powierzchni 6350 m², na kilkunastu nowoczesnych wtryskarkach, produkować będzie szeroką gamę opakowań z tworzyw sztucznych dedykowanych dla wszystkich gałęzi przemysłu. W skład kompleksu wchodzi również plac składowania wyrobów gotowych oraz budynek biurowy. Obiekt jest nad wyraz nowoczesny, wyposażony w szereg innowacyjnych, proekologicznych rozwiązań, na przykład ogrzewanie ciepłem pozyskiwanym z pracujących maszyn, odzyskiwana będzie też woda z procesu chłodzenia.

Satysfakcją napawa fakt, że w naszym mieście rozpoczyna działalność koncern, który szczycąc się ponad pięćdziesięcioletnią tradycją projektuje i produkuje znane na całym świecie wysokiej jakości opakowania z tworzywa sztucznego. Z produktów firmy bowiem korzystają przedstawiciele niemal wszystkich sektorów gospodarki. Warto podkreślić, że zrównoważony rozwój Schoeller Allibert opiera się na wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań przyjaznych środowisku naturalnemu. Nowoczesna hala w Zabrzu potwierdza, że miasto jest przyjazne dla prowadzenia działalności gospodarczej. Inwestując w rozwój terenów Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej czy rozbudowując infrastrukturę drogową stworzyliśmy bowiem przestrzeń posiadającą wszelkie atuty zachęcające do realizacji tutaj planów biznesowych – powiedziała Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Jest to szczególnie ważny moment dla całej naszej firmy i dla mnie osobiście, jako osoby zarządzającej regionem Europy Centralnej oraz polską spółką – mówił Maciej Ziętek, Dyrektor Zarządzający/Członek Zarządu Schoeller Allibert w Polsce – gdyż stanowi on ukoronowanie kilku lat ciężkiej pracy całego zespołu ludzi, a także jest wyrazem uznania Właścicieli i Zarządu Grupy Schoeller Allibert dla naszych wysiłków i zaufania pokładanego w dalszy rozwój firmy w Polsce i regionie Europy Centralnej.

Obok zakładu w Zabrzu koncern Schoeller Allibert posiada inne obiekty produkcyjne w całej Europie, między innymi w Hardenbergu (NL), Schwerinie (DE), Nurieux (FR), Gaillon (FR), Winsford (UK), Rydze (LV). Fabryka koncernu Schoeller Allibert będzie trzecią inwestycją w Zabrzańskiej Strefie Ekonomicznej i jednocześnie najnowocześniejszą fabryką w grupie.

W swoim wystąpieniu podczas uroczystości Ian Robinson, Prezes Zarządu Grupy Schoeller Allibert podkreślał – ,Budowa tego imponującego zakładu w Polsce jest strategicznym elementem naszego planu działań na rzecz światowej nowoczesnej infrastruktury produkcyjnej firmy Schoeller Allibert. Fabryka ta umożliwi obsługę klientów w Polsce i w całej Europie Środkowo-Wschodniej, ale także wspomoże inne oddziały naszej firmy w Europie Zachodniej.

 

Źródło: UM Zabrze

Authors

Related posts

Góra
English