Odkryj piękno robotyki! Dwa turnieje robotów na PG

Sumo_m

W weekend na Politechnice Gdańskiej odbędą się dwa konkursy, w których rywalizować będą roboty. 21 maja zapraszamy na Trójmiejski Turniej Robotów, zaś 22 maja na Roboxy 2016. Organizatorzy obu imprez zachęcają do kibicowania i zapewniają, że będzie widowiskowo. Wstęp wolny!
TTR odbędzie się po raz ósmy. Impreza rozpocznie się o godz. 10.00 na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki PG. Zawodnicy będą rywalizować w kilku konkurencjach, takich jak sumo, linefollower, micromouse i freestyle. W klimat imprezy wprowadza przygotowany przez studentów film promocyjny.
– W poprzedniej edycji TTR uczestniczyło aż 170 zawodników. Co roku jako organizatorzy zapewniamy także atrakcje dla najmłodszych, przygotowując odpowiednie stanowiska edukacyjne. Tak będzie i tym razem – mówi Hubert Szałwiński, jeden z inicjatorów TTR.
Z kolei podczas zawodów Roboxy 2016, które odbędą się 22 maja na Dziedzińcu im. Jana Heweliusza w Gmachu Głównym PG, widzowie będą mogli przyglądać się pojedynkom robotów w ośmiu konkurencjach! Do rywalizacji zgłosiło się już 60 drużyn z różnych stron Polski. Początek o godz. 9.30.
Podczas show, którego może spodziewać się widownia roboty pokażą zwinność, siłę, wytrzymałość oraz szybkość. W trakcie Roboxy 2016 roboty walczyć będą niczym zawodnicy sumo (zwycięży ten, który wypchnie przeciwnika z maty), będą próbować w jak najkrótszym czasie wydostać się z labiryntu (micromouse). Czas będzie ważny także dla pojazdów konkurujących w kategorii linefollower, które będą pokonywać trasę wyznaczoną linią. Tak samo jak w wypadku TTR ciekawie zapowiada się konkurencja freestyle, która gromadzi różnego typu konstrukcje.
Główny koordynator Roboxy, Paweł Cierzniakowski zachęca do kibicowania wszystkich zainteresowanych i podkreśla, że nie będą nudzili się nawet najmłodsi uczestnicy pokazu. Z myślą o nich przygotowano bowiem warsztaty LEGO Mindstorms (wymagana wcześniejsza rejestracja na stronie zawodów, liczba miejsc jest ograniczona, a termin zapisów mija 19 maja)
Organizatorami obu turniejów są studenci. Trójmiejski Turniej Robotów przygotowuje Studenckie Koło Automatyków SKALP oraz Stowarzyszenie  Robotyków  SKALP. Natomiast Roboxy – Naukowe Koło Studentów Automatyki. Imprezy są częścią Pomorskiego Festiwalu Nauki – w program festiwalu wpisano ok. 25 wydarzeń z dziedziny automatyki i robotyki. Szczegóły znajdują się na festiwal.pg.gda.pl

Strona TTR:  www.ttr.skalppg.pl

Strona Roboxy: http://roboxy.nksa.org.pl/

 

Źródło: PG

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English