Fluke wprowadza pierwsze urządzenie na rynku integrujące dwa przyrządy – kamerę termowizyjną i multimetr cyfrowy – Fluke 279 FC

FLUKE 279 FC 10_m
Multimetr termiczny Fluke 279 FC integruje dwa przyrządy diagnostyczne w jednym, zwiększając produktywność. Połączenie w pełni wyposażonego multimetru i kamery termowizyjnej w jeden multimetr termiczny umożliwia szybsze i dokładniejsze rozwiązywanie problemów – z użyciem jednego przyrządu, bez konieczności wracania po kamerę do samochodu czy biura, albo oczekiwania na specjalistę ds. termografii.
Kamery termowizyjne są nieocenione w szybkim rozwiązywaniu problemów z wyposażeniem elektrycznym, panelami i transformatorami, ale elektrycy i technicy konserwacji często nie mają do nich dostępu, kiedy jest to niezbędne. Multimetr termiczny Fluke 279 FC TRMS to pierwsze narzędzie diagnostyczne integrujące w pełni wyposażony multimetr cyfrowy RMS (TRMS) z kamerą termowizyjną w jednym przyrządzie z myślą o szybszym rozwiązywaniu problemów.
Model 279 FC umożliwia technikom szybkie, bezpieczne sprawdzanie gorących punktów w bezpiecznikach, przewodach, izolatorach, złączach, połączeniach i przełącznikach za pomocą kamery termowizyjnej oraz rozwiązywanie i analizowanie problemów z użyciem multimetru cyfrowego. Dzięki połączeniu dwóch wydajnych przyrządów diagnostycznych w jedno elektrycy i technicy mogą zabierać ze sobą mniej narzędzi, nadal mając pewność trafnej oceny sytuacji.

 

FLUKE 279 FC 1+3_m
Firma Fluke jest od lat pionierem w zakresie łączenia dwóch narzędzi w jedno. Współpracujemy z użytkownikami na całym świecie nad rozwiązywaniem problemów poprzez tworzenie przyrządów zapewniających nowe funkcje, co pozwala szybciej i łatwiej realizować zadania. Multimetr termiczny to kolejna z innowacyjnych technologii opracowanych przez Fluke i jedna z najważniejszych tegorocznych premier naszej firmy – mówi Krzysztof Stoma, Field Marketing Manager, Fluke Europe B.V. – Jesteśmy przekonani, że użytkownicy marki Fluke docenią jeszcze większą efektywność swoich działań, jaką zapewni im urządzenie integrujące w sobie dwa narzędzia pomiarowe – kamerę termowizyjną i multimetr cyfrowy. Myślę, że przyrząd ten stanie się jednym z podstawowych w pracy każdego technika, znacznie ułatwiając odnajdywanie, usuwanie, potwierdzanie i zgłaszanie problemów z instalacjami elektrycznymi.
Multimetr termiczny ma 15 elektrycznych funkcji pomiarowych obejmujących napięcie prądu przemiennego i stałego, rezystancję, ciągłość obwodu, pojemność, test diody, wartości minimalne i maksymalne oraz częstotliwość. W ciasnych, trudno dostępnych miejscach można użyć opcjonalnej sondy iFlex. Rozszerza on możliwości pomiarów, pozwalając na testowanie prądu przemiennego o natężeniu do 2500 A. Kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 3,5 cala (8,89 cm) zapewnia wysoką jakość i czytelność obrazów.
Bezprzewodowy model 279 FC należy do rodziny przyrządów Fluke Connect — bezprzewodowych narzędzi diagnostycznych komunikujących się za pośrednictwem aplikacji Fluke Connect lub oprogramowania Fluke Connect Assets, czyli opartego na chmurze rozwiązania, które gromadzi pomiary i zapewnia kompleksowy wgląd w stan krytycznego wyposażenia. Pozwala to technikom rejestrować i udostępniać obrazy termiczne i pomiary elektryczne w czasie rzeczywistym za pomocą smartfona czy tabletu oraz automatycznie przesyłać je do chmury. Bezpośrednio w miejscu pracy można tworzyć raporty, po czym udostępniać je za pośrednictwem poczty elektronicznej. Można też korzystać z połączeń wideo ShareLive w celu kontaktowania się ze współpracownikami, co zwiększa produktywność w terenie.
Aplikacja mobilna Fluke Connect jest dostępna dla systemu Android oraz systemu iOS i współpracuje z 30 różnymi produktami firmy Fluke – stanowiąc największy na świecie system połączonych przyrządów pomiarowych.
Najważniejsze cechy multimetru termicznego 279 FC:

  • bogaty w funkcje multimetr cyfrowy ze zintegrowaną kamerą termiczną,
  • rozszerzenie możliwości pomiaru dzięki sondom prądowym iFlex,
  • przechowywanie pomiarów w pamięci dzięki aplikacji Fluke Connect,
  • rozdzielczość kamery – 80×60,
  • kolorowy ekran LCD 3,5’’ / 8,89 cm,
  • akumulator litowo-jonowy pozwala pracować przez cały dzień (ponad 10 godzin) w normalnych warunkach,
  • 15 funkcji pomiarowych, w tym: napięcie AC/DC, rezystancja, ciągłość, pojemność, test diod, prąd AC (z sondą iFlex), częstotliwość,
  • kategoria pomiarowa CAT III 1000 V, CAT IV 600 V.

 

Źródło: Fluke

Authors

Related posts

Góra
English