Activtek planuje kolejną inwestycję

Aktivtek_m

 

Activtek, lokator Kieleckiego Parku Technologicznego, planuje uruchomić nowoczesną linię produkcyjną. Na ten cel firma chce pozyskać unijne dofinansowanie.
Activtek ma biuro w KPT od 2011r. Firma zajmuje się wprowadzeniem na polski rynek systemów do uzdatniania powietrza. To innowacyjna technologia na bazie fotokatalizy, która powoduje, że powietrze przechodzące przez urządzenie zostaje naładowane i ma właściwości samooczyszczania . Odbiorcami produktów jest wiele instytucji – szpitale, biura, hale produkcyjne, także te ulokowane na terenie KPT. – Zostały zastosowane między innymi w dwóch kieleckich przedszkolach. Powietrze w pomieszczeniu, w którym przebywają dzieci jest aktywne – niweluje mikrobiologię, pleśnie, grzyby, alergeny. Rozwiązanie pozwoliło zmniejszyć zachorowalność wśród dzieci nawet o 70 procent -opowiada Marcin Malicki, prezes zarządu.
Teraz firma planuje na terenie KPT uruchomić nowoczesną linię produkcyjną do powłoki fotokatalitycznej. – Mamy matryce, na których ta technologia jest naniesiona. Chcemy stworzyć w Parku linię produkcyjną, gdzie będzie wytwarzana i będziemy mogli ją stosować do naszych urządzeń wentylacyjnych. Myślimy też, by zastosować powłokę w farbie do pokrycia dachów, kostki brukowej, czy elewacji na zewnątrz, gdzie jest problem z zagrzybieniem – tłumaczy Marcin Malicki.
Na ten cel Activtek zamierza wynająć na terenie KPT dodatkową powierzchnię 100 mkw. Inwestycja to koszt blisko 400 tys. zł. Firma złożyła już wniosek o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego – działanie „Wsparcie inwestycyjne sektora MSP”. Dodatkowo Activtek aplikować będzie w ramach działania „Badania i rozwój w sektorze świętokrzyskiej przedsiębiorczości”.
Z ogromnym uznaniem obserwuję dynamiczny rozwój firmy Activtek. Co mnie cieszy najbardziej, to fakt, iż pracownicy firmy posiadają umiejętność przekształcania wiedzy w nowe produkty i usługi. Wierzę, że nowe przedsięwzięcie zakończy się sukcesem, a firma będzie dalej zadowolona z funkcjonowania na terenie KPT – mówi Szymon Mazurkiewicz, dyrektor Parku.

 

Źródło: KPT

Authors

Related posts

Góra
English