Schneider Electric stawia na partnerów i innowacje

21 kwietnia 2016 roku w Serocku odbyło się coroczne, największe w branży Spotkanie Partnerów zorganizowane przez Schneider Electric.

 

Schneider Electric stawia na partnerów i innowacje_partnerzy_m

 

Kluczem do budowania przewagi w biznesie jest dziś innowacja i współpraca. Dlatego Schneider Electric od lat stawia na partnerów i po raz kolejny zorganizował coroczne spotkanie na którym zaprezentował najważniejsze, wprowadzane przez siebie innowacje. Internet rzeczy, Big Data to tylko niektóre tematy szeroko omawiane podczas tegorocznego Spotkania Partnerów.

W chwili obecnej na rynku globalnym jak i polskim zachodzą zmiany, które są wynikiem postępujących megatrendów. Spowodują one, że w roku 2050 miasta będą zamieszkane przez dodatkowe 2,5 miliarda ludzi. W ciągu najbliższych 5 lat będą oni posiadać dodatkowe 50 bilionów urządzeń podłączonych do sieci. W związku z tym zużycie energii w całej gospodarce w ciągu 25 lat wzrośnie o 80%, a w samym przemyśle o 50% w ciągu najbliższych 35 lat. Dlatego też Schneider Electric chce, aby wszyscy partnerzy mogli sprostać tym wyzwaniom, realizując śmiałe projekty i posiadając dostęp do najlepszych rozwiązań.

Jacek Łukaszewski_Schneider Electric stawia na partnerów i innowacje_mJak podkreślił partnerom Prezes Schneider Electric Jacek Łukaszewski, rolą naszej firmy jest dziś bycie dostawcą i partnerem technologicznym, który pomoże partnerom klientom osiągnąć ich cele w zmieniającym się świecie. Mamy wyjątkową możliwość skorzystania z zaawansowanej technologii i połączenia obszarów IT i OT. Inteligentne rozwiązania, które tworzymy w wyniku połączenia tych dziedzin wiedzy, pozwalają nam automatycznie mierzyć, monitorować oraz kontrolować zapotrzebowanie i konsumpcję energii. Kiedy połączymy automatykę i energetykę z oprogramowaniem i analityką – dzięki naszej przełomowej architekturze EcoStruxure – otrzymamy wysoki poziom inteligencji operacyjnej, pozwalającej podejmować lepsze decyzje biznesowe, właściwie natychmiast – mówił Jacek Łukaszewski, Prezes Zarządu Schneider Electric Polska.

Narzędzia jakie dostarczamy naszym partnerom, to nowoczesne platformy oprogramowania, Internet rzeczy oraz zaawansowana analityka w oparciu o Big Data, która pozwala w dokładny sposób przewidywać potrzeby, zagrożenia i efekty w realizowanych wspólnie projektach. Zastosowanie tych wszystkich rozwiązań będzie miało swoje imponujące efekty biznesowe dla naszych partnerów i klientów ostatecznych. Przyczyni się do wzrostu digitalizacji oraz dekarbonizacji naszej gospodarki. Te zmiany technologiczne doprowadzą również do większej decentralizacji różnych źródeł wytwarzania energii i wykorzystania ich w własnej działalności biznesowej jak np. odnawialne źródła energii.

 

Schneider Electric stawia na partnerów i innowacje_1_m

 

Współpraca i edukacja

Spotkanie Partnerów to najważniejsze wydarzenie dla Klientów organizowane przez Schneider Electric każdego roku. Jest to okazja do podsumowania wspólnych projektów, poznania planów na kolejny rok oraz zapoznania się z nowościami produktowymi oferowanymi przez producenta. Dodatkowo już tradycyjnie Firmy Partnerskie mają możliwość zapoznania się z nowymi mechanizmami wsparcia sprzedaży, programami marketingowymi, jakie wdrażane są przez Schneider Electric. W trakcie spotkania goście wzięli udział w kilku sesjach tematycznych dedykowanych dla poszczególnych rynków. Każdy z uczestników miał możliwość wybrania sobie najbardziej interesującego go zagadnienia, zgodnego z zakresem prowadzonej działalności. Coroczne spotkanie z naszymi Partnerami i Dystrybutorami to okazja do podsumowania i podziękowania za współpracę, ale również czas, aby analizować to, co dokładnie wydarzyło się na rynku, wyciągać wnioski i nakreślać kierunki dalszych działań. Przykładamy dużą wagę do technologii, gdyż to ona pozwala nam i naszym partnerom dostarczać dopasowane rozwiązania jak również być konkurencyjnym. Dlatego innowacja o której mówimy odbywa się na wszystkich poziomach – dodaje Jacek Łukaszewski.

 

Schneider Electric stawia na partnerów i innowacje_statuetki_m

 

W spotkaniu uczestniczyło 250 firm. Podczas wydarzenia dokonano certyfikacji i wręczenia statuetek. Partnerzy zgodnie potwierdzili, iż współpraca z firmą Schneider Electric wyróżnia się kompleksowym podejściem do realizacji projektu na wszystkich jego etapach.

 

Źródło: Schneider Electric

Authors

Related posts

Góra
English