Lista produktów nagrodzonych Złotym Medalem MTP na Targach INNOWACJE – TECHNOLOGIE – MASZYNY POLSKA 2016

FOTOBUENO

 

W dniach 7–10 czerwca 2016 roku w Poznaniu odbędą się Targi Innowacje-Technologie-Maszyny Polska. To największe wydarzenie targowe dla branży przemysłowej
w Europie Środkowo-Wschodniej.

Do udziału w ITM Polska 2016 zgłosiło się ponad 1000 firm. Wśród nich znaczący udział stanowią wiodące polskie przedsiębiorstwa oraz uznani w Europie producenci i dystrybutorzy światowych marek. Wystawcy zapowiadają przekrojową i obfitującą w nowości ofertę.

Targom towarzyszy konkurs o Złoty Medal MTP – to jedna z najbardziej rozpoznawalnych nagród na polskim rynku, która jest przyznawana – po wnikliwej ocenie ekspertów – innowacyjnym produktom najwyższej jakości. Złoty Medal MTP jest potwierdzeniem doskonałości produktu i w konsekwencji elementem jego promocji na rynku. W ramach targów ITM Polska aż 26 firm otrzymało to prestiżowe wyróżnienie, w tym 4 instytucje, reprezentujące salon Nauka Dla Gospodarki. Gala wręczenia Złotych Medali odbędzie się podczas uroczystego otwarcia bieżącej edycji targów ITM Polska 2016.

 

 

1. LCG3015AJ + ASF 3015 EU- wycinarka laserowa w technologii fiber z systemem załadunkowo-rozładowczym
AMADA Co., Japonia
Zgłaszający: AMADA Sp. z o.o., Kraków
Pawilon 5, stoisko 1
ITM01
Zwiększenie efektywności obróbki to główne założenie, które przyświecało firmie AMADA podczas projektowania oscylatora 4kW fiber i systemu załadunkowo-rozładowczego. ASF3015EU stanowi optymalne rozwiązanie w zakresie automatyzacji.
Zwiększenie wydajności to nasz cel, osiągany dzięki:
Łatwej obróbce: prosta obsługa podzespołów maszyny: głowica, system kontroli wiązki, zmieniacz dysz.
Prostej obsłudze: najnowszy system sterowania maszyny „AMNC3i” (21,5” ekran dotykowy, intuicyjna obsługa, sieciowe połączenie, proste operacje rozmieszczania, raporty produkcji).
Szybkiemu i prostemu przygotowaniu maszyny do pracy: warunki cięcia dla różnych materiałów, zmieniacz dysz, odczyt kodu kreskowego, system magazynowania.
Niskiemu kosztowi obróbki: wysoka prędkość cięcia, niższy pobór energii i niskie zużycie gazu.

 

 

2. BIAX MB 30 E – nowy napęd elektryczny z wałkiem giętkim
Schmidt & Wezel  Maschinenfabrik BIAX, GmbH & Co. KG, Niemcy
Zgłaszający: BIAX Schmidt & Wezel GmbH & Co., Niemcy
Pawilon 5A, stoisko 52

ITM02

Napęd elektryczny z wałkiem giętkim i końcówkami roboczymi firmy BIAX, typ MB 30 E jest średnim przedstawicielem nowej rodziny napędów. Napędy takie są stosowane w narzędziowniach, służbach utrzymania ruchu, w działach głównego mechanika oraz na wydziałach produkcyjnych. Przeznaczone są do wykańczania ręcznego  jak np. frezowania, szlifowania, polerowania, piłowania, cięcia czy wykańczania powierzchni detali, matryc, form itp. Dzięki zaawansowanym układom elektronicznym, napędy te posiadają praktycznie bezobsługowy silnik elektryczny z elektroniczną regulacją obrotów i stałym momentem obrotowym oraz doskonałym zabezpieczeniem przed przeciążeniem prądowym silnika.

 

 

3. Linia do obróbki blach z kręgu DALCOS  EXN ERGO 1000
DALLAN S.p.A., Włochy
Zgłaszający: BOSCHERT POLSKA Sp. z o.o., Katowice
Pawilon 5, stoisko 93

ITM03
DALCOS ERGO 1000 to innowacyjne rozwiązanie w zakresie elastycznej obróbki blach z kręgu, które pozwala na łączenie technologii wykrawania, formowania oraz cięcia laserowego w jeden proces technologiczny. Takie połączenie zapewnia niezwykłą elastyczność przy zachowaniu wysokiej wydajności produkcji niezależnie od wielkości partii oraz spektrum detali.

 

 

4. Delcam PowerMILL Machine DNA
Delcam LTD, Wielka Brytania
Zgłaszający: Delcam sp. z o.o., Warszawa
Pawilon 7A, stoisko 12

 

ITM04
Delcam PowerMILL Machine DNA to unikatowa opatentowana technologia dająca możliwość optymalizacji parametrów skrawania w oparciu o fizyczny, rzeczywisty test wydajności obrabiarki. Oprogramowanie Delcam PowerMILL Machine DNA pozwala w pełni wykorzystać potencjał drzemiący w obrabiarce w zakresie obróbki zgrubnej i wykańczającej z pełną kontrolą narzędzia obrabiarki i parametrów obróbczych.
Nowa jakość w obróbce skrawaniem, a wszystko dzięki Delcam PowerMILL Machine DNA.
5. Pionowe centrum obróbkowe ecoMill 600V
Famot Pleszew Sp. z o. o., Pleszew
DMG MORI POLSKA Sp. z o.o., Pleszew
Pawilon 7A, stoisko 7

ITM05
Wysoka funkcjonalność oraz bogata konfiguracja podstawowa obrabiarki w połączeniu z atrakcyjną ceną sprawiają, iż nowe ecoMill 600V są idealnym rozwiązaniem zarówno dla małych jak i dużych przedsiębiorstw, przy elastycznej produkcji jednostkowej oraz produkcji seryjnej.
Sztywna konstrukcja oraz kompensacja temperaturowa zapewniają stabilność prowadzonych procesów produkcyjnych, co przekłada się na wysoką precyzję obrabianych części oraz jakość uzyskanej powierzchni.

 

 

6. Onyx – przecinarka plazmowo-tlenowa
Eckert AS Sp. z o.o., Legnica
Pawilon 5, stoisko 46

ITM06
Następca najczęściej nagradzanej przecinarki plazmowo-tlenowej w Polsce.Nowoczesna konstrukcja i najnowsze rozwiązania technologiczne. Wysoka dynamika i precyzja zautomatyzowanego cięcia 3D rur, profili i blach o grubości do 300 mm.
Wzmocniona konstrukcja i zmodyfikowany układ napędowy.
Wyposażenie w szereg czujników oraz wbudowane oświetlenie obszaru roboczego gwarantujące bezpieczeństwo pracy.
Możliwość zdalnej diagnostyki przez łącze GSM.
Bogata funkcjonalność autorskiego oprogramowania oraz intuicyjny interfejs sterownika, pozwalają na pełne wykorzystanie możliwości maszyny.

 

 

7. Centrum tokarskie ze sterowaną osią Y typu AVIAturn 50MY z rodziną uniwersalnych wysokowydajnych centrów tokarskich nowej generacji AVIAturn 50 i 63
Fabryka Obrabiarek Precyzyjnych AVIA S.A., Warszawa
Pawilon 7A, stoisko 14

 

ITM07

AVIAturn 50 MY to nowoczesne, uniwersalne centrum tokarskie, wyposażone w sterowaną numerycznie oś Y oraz oś C, przeznaczone do kompleksowej obróbki kształtowej detali o średnicy do 500 mm. Obrabiarka charakteryzuje się możliwością wydajnego toczenia i dokładnego frezowania detali średniej wielkości. Nowoczesne wyposażenie i sterowanie CNC zapewniają ergonomiczną i długotrwałą eksploatację. Zaprojektowania i wyprodukowana w Polsce.

 

 

8. Drutowe centrum elektroerozyjne AgieCharmilles CUT E 350
GF Machining Solutions Management S.A., Szwajcaria
Zgłaszający: GF Machining Solutions Sp. z o.o., Sękocin Nowy
Pawilon 7A, stoisko 2

 

ITM08GF Machining Solutions prezentuje najnowszą wycinarkę drutową CUT E 350.
Szybkość, precyzja i powtarzalność gwarantują wysokiej jakości detale, o wyjątkowej chropowatości. Generator IPG-V o unikalnej szwajcarskiej konstrukcji zapewnia wydajniejsze wyładowania w szczelinie iskrowej, umożliwiając osiągniecie lepszej geometrii przedmiotu oraz lepszej jakości powierzchni. Obrabiarka jest chroniona w trybie ciągłym przed uszkodzeniami wynikającymi z przypadkowych zderzeń głowic z przedmiotem obrabianym dzięki systemowi antykolizyjnemu w osiach X, Y i Z.

 

 

9. Centrum do obróbki laserowej AgieCharmilles LASER P 400
GF Machining Solutions Management S.A., Szwajcaria
Zgłaszający: GF Machining Solutions Sp. z o.o., Sękocin Nowy
Pawilon 7A, stoisko 2

ITM09
GF Machining Solutions wprowadza na rynek rewolucyjne rozwiązanie w zakresie teksturowania laserowego. Nowa obrabiarka Laser P 400 poszerza możliwości obróbki o polimery, szkła, ceramiki i kamienie szlachetne. Zachowując dotychczasowe zalety obróbki stali umożliwia także teksturowanie w skali nano. Nowością jest także budowa modułowa maszyny umożliwiająca w dowolnym czasie zamianę źródła 20/50 W lub doposażenie maszyny w moduł pięcioosiowy.

 

 

10. Przemysłowe urządzenie myjące TARRA Compact 200HP
GT85 Polska Sp. z o. o., Lublin
Pawilon 6A, stoisko 115

 

ITM10

 

TARRA Compact 200HP to jedyna na rynku myjnia zanurzeniowa, w której zjawisko próżni wykorzystano w procesie mycia. Nowa technologia opracowana przez GT85 Polska to wymierne korzyści dla firm, które oczekują najlepszych efektów w najkrótszym możliwym czasie. “Mycie próżniowe” zastosowane w urządzeniu TARRA Compact 200HP pozwala na szybsze osiągnięcie pożądanych warunków mycia, a co a tym idzie skrócenie całego procesu, co przekłada się na zwiększenie jego efektywności i wpływa na cały proces produkcji. Myjnią przemysłową TARRA Compact 200HP firma GT85 Polska wyznacza nowy standard w myciu przemysłowym.

 

 

11. Precyzyjna głowica wytaczarska VARIOBORE
Wohlhaupter GmbH, Niemcy
Zgłaszający: Hahn + Kolb Polska Sp. z o.o., Poznań
Pawilon 8, stoisko 14

ITM11

 

WOHLHAUPTER jako pierwszy na świecie oddaje do użytku głowicę z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi w zakresie obróbki otworów. Bogata modułowość od różnorodności technik obróbki jak i rodzaju zastosowanych uchwytów aż po nowoczesną technologię liniału optoelektronicznego w połączeniu z modułem elektronicznym. Niższe koszty produkcji dzięki optymalizacji procesu wytwarzania, co przekłada się na atrakcyjne cenowo narzędzie. Dokładność i precyzja oczekiwana przez wymagające oczekiwania rynku.

 

 

12. Laser włóknowy wysokiej mocy YLS-5000-BR
IPG Laser GmbH, Niemcy
IPG Photonics Sp. z o.o., Gliwice
Pawilon 5, stoisko 86

ITM12

YLS-5000-BR to nowy system do lutospawania laserowego, pozwalający na uzyskanie niespotykanej wcześniej jakości połączeń. Przewagę nad konwencjonalnymi technologiami umożliwia zastosowanie trzech wiązek zogniskowanych w różnych punktach obszaru lutospawania. Rezultatem jest zwiększona wydajność przy jednoczesnej znaczącej poprawie jakości złączy. Wszystkie trzy wiązki dostarczane są do głowicy procesowej jednym światłowodem, co ułatwia adaptację systemu do istniejących stanowisk produkcyjnych.

 

 

13. Światłowodowa wycinarka laserowa PHOENIX FL
LVD Company NV, Belgia
Zgłaszający: LVD-Polska Sp. z o.o., Kędzierzyn-Koźle
Pawilon 5, stoisko 78

ITM13
PHOENIX FL-3015 to najnowsza światłowodowa wycinarka laserowa produkcji LVD. Ten wszechstronny system oferuje szybkie cięcie szerokiej gamy materiałów o różnej grubości. Sterowanie za pomocą 19” ekranu dotykowego TOUCH-L jest przyjazne dla użytkownika. Kompaktowy, nowoczesny projekt urządzenia obejmuje stalową spawaną konstrukcję ramową, która minimalizuje deformacje spowodowane dużym przyspieszeniem, co poprawia całkowitą precyzję urządzenia. PHOENIX to nasza odpowiedź na potrzebę dynamicznego i oszczędnego cięcia laserowego.

 

 

14. High Speed DISC ALUMASTER
August Rüggeberg GmbH & Co KG PFERD Werkzeuge, Niemcy
Zgłaszający: PFERD-VSM Sp. z o.o., Kostrzyn Wielkopolski
Pawilon 5A, stoisko 39

 

ITM14

 

lnnowacyjne i wyjątkowe narzędzie High speed Disc ALUMASTER z  ekstremalnie wysoką wydajnością skrawania, powstało z myślą o specjalnym zastosowaniu na szlifierkach kątowych. To najnowsze narzędzie PFERD znakomicie nadaje się do obróbki aluminium, ponieważ nie powoduje powstawania szkodliwych i wybuchowych pyłów. Specjalna konstrukcja narzędzia zapewnia również maksymalne bezpieczeństwo. Składa się ono z dziesięciu specjalnie zaprojektowanych płytek skrawających ze stopów twardych, które są przymocowane do bardzo lekkiej płyty z GFK. lnnowacyjna geometria dysku oraz możliwość obracania i wymiany płytek skrawających pozwalają na bardzo długie i oszczędne korzystanie z tego bezpiecznego i unikalnego rozwiązania jakim jest High Speed Disc ALUMASTER.

 

 

15. Centrum obróbcze CNC HSM Linear
KIMLA, Częstochowa
Zgłaszający: POLCOM Przemysław Kimla, Częstochowa
Pawilon 5, stoisko 61

 

ITM15
Firma Kimla prezentuje innowacyjne Centrum obróbcze CNC HSM. Dzięki zastosowaniu ekstremalnie szybkich i wydajnych napędów liniowych opracowanych przez firmę Kimla osiągnięto niespotykaną dotąd wydajność oraz precyzję obróbki. Centrum obróbcze wyposażone w wysokoobrotowe wrzeciono oraz magazyn narzędzi z automatyczną wymianą wraz z wbudowanym systemem CAD/CAM/CNC zapewnia wysoki komfort i precyzję obróbki. Atrakcyjna cena powoduje, że to rozwiązanie staje się bezkonkurencyjne w stosunku do maszyn innych producentów.

 

 

16. Zautomatyzowane gniazdo do cięcia laserowego Kimla LaserCEL
KIMLA, Częstochowa
Zgłaszający: POLCOM Przemysław Kimla, Częstochowa
Pawilon 5, stoisko 61

ITM16

Firma Kimla prezentuje niespotykane dotąd rozwiązanie w technologii cięcia laserem. Zautomatyzowane gniazdo cięcia laserowego Kimla LaserCEL. Wieloletnie doświadczenie w produkcji wycinarek laserowych zaowocowało stworzeniem systemu o niespotykanej dotąd wydajności i szybkości. Sercem gniazda LaserCEL jest laser fiber z mocą do 8kW, a innowacyjne rozwiązanie trójpaletowe wyposażone w automatyczny system załadowczo-rozładowczy pozwala zmaksymalizować wydajność pracy i wyeliminować zbędne przestoje.

 

 

17. Urządzenia do cięcia plazmą i wiercenia PROMOTEC KOMPACT
Promotec LSMC Srl Grupa gigant Industries, Włochy
Zgłaszający: POL-WELT Maszyny-Narzędzia- Zaopatrzenie Przemysłu Jolanta Ganczarek Katowice
Pawilon 5, stoisko 48

 

 

ITM17
PROMOTEC KOMPACT to maszyna do cięcia, która może być wyposażona w jedną lub dwie głowice plazmowe 2D/3D oraz wiele głowic  do cięcia tlenowego oraz głowicę wiertarską. Maszyna posiada dwie nowe, innowacyjne technologie – PERFECT HOLE, która zapewnia cięcie wysokiej jakości otworów, oszczędza czas i pieniądze, eliminuje wtórne procesy i zwiększa produktywność oraz ClevAIR, która pozwalać modulować siłę pracy odciągu oparów w zależności od faktycznych potrzeb redukując zużycie energii i komponentów.

 

 

18. Laser GENIUS-maszyna do cięcia laserowego z rezonatorem fiber
Finn Power OY, Finlandia
Zgłaszający: Prima Power Central Europe Sp. z o.o., Czosnów
Pawilon 5, stoisko 60

 

Laser Genius (5016x3256)

„Mała przestrzeń , wielkie możliwości”
Laser Genius to maszyna do cięcia laserowego ze źródłem FIBER, która upraszcza pracę i pomaga zwiększyć rentowność produkcji. To idealne narzędzie pozwalające osiągnąć maksymalną produktywność i dokładność cięcia blach w szerokim zakresie grubości.

 

 

19. Punch Genius 1225 Dynamic- wykrawarka rewolwerowa nowej generacji.
Prima Power, Finlandia
Zgłaszający: Prima Power Central Europe Sp. z o.o., Czosnów
Pawilon 5, stoisko 60

 

ITM19
Punch Genius 1225 Dynamic – wykrawarka rewolwerowa nowej generacji. Zwiększona produktywność uzupełniona o całkowicie nowy design.

 

 

20. Pionowe Centrum  Obróbcze ER-VMC 1363 LB
EVERRICHO COMPANY Ltd . Taiwan
RICHO POLSKA Piotr Pawlicki, Gdańsk
Pawilon 7, stoisko  12

 

ITM20

 

Centrum obróbcze serii ER-VMC dzięki  wielu unikatowym i bardzo praktycznym rozwiązaniom technicznym (np. konstrukcja stołu krzyżowego, wewnętrzne ożebrowanie kolumny wrzeciennika – PATENT czy chłodzenie śrub kulowych – PATENT) wyróżnia się̨ na rynku pod względem  dokładności i sztywności. Świetnie sprawdza się̨ przy obróbce form, tłoczników czy w narzędziowych  i na liniach produkcyjnych. Może także być wyposażona w stół obrotowy i obrotowo uchylny umożliwiający pełną obróbkę 4-ro i 5-cio osiową.

 

 

21. Przecinarka plazmowo-gazowa PRO Master3D
STIGAL Marcin Stępień, Legnica
Pawilon 5, stoisko 20

 

ITM21

 

PRO Master 3D to najszybsza wielkogabarytowa przecinarka plazmowo-gazowa, która została zaprojektowana specjalnie do współdziałania z wychylną głowicą Multi3D. Zapewnia największą wydajność spośród wielkogabarytowych maszyn oferowanych na rynku oraz najdokładniejsze cięcie z jednoczesnym fazowaniem krawędzi. Jest najbardziej wszechstronną przecinarką plazmowo-gazową CNC, która zastępuje wiele stanowisk obróbczych oraz zapewnia znacznie wyższą dokładność cięcia w stosunku do klasycznych metod obróbczych.

 

22. Wycinarka laserowa 3D TruLaser Tube 5000 fiber do rur i profili
TRUMPF GmbH + Co. KG, Niemcy
Zgłaszający: TRUMPF POLSKA sp. z o.o. sp. k., Warszawa
Pawilon 5, stoisko 82

 

ITM22

Wycinarka laserowa 3D TruLaser Tube 5000 fiber do rur i profili, wyróżnia się wysoką elastycznością, wydajnością i daje możliwość obróbki różnorodnych detali . Laser na ciele stałym TruDisk, otwiera nowe pola zastosowań w obróbce rur i profili.

 

 

Lista produktów nagrodzonych  Złotym Medalem MTP Nauka dla Gospodarki

 

1. Hydrocyklon klasyfikująco-zagęszczający nowego typu HC500/12º ZAM- IMN (WR)
Zakłady Urządzeń Przemysłowych ZAM Kęty Sp. z o.o., Kęty
Zgłaszający: INSTYTUT METALI  NIEŻELAZNYCH, Gliwice
Pawilon 6 A, stoisko 65

 

ITMN01
Hydrocyklon klasyfikująco-zagęszczający HC500/12°ZAM-IMN zaprojektowano tak, aby zapewnić wzrost efektywności rozdziału klas ziarnowych, wydajności oraz większe zróżnicowanie ziarna podziałowego. Podstawowe cechy to średnica części cylindrycznej 500 mm, jej wysokość równa średnicy i kąt zbieżności stożka 12°. Wyposażony w kompozytowe wykładziny przeciwścierne i nowatorski system wymiany dyszy wylewowej. Może być stosowany do klasyfikacji surowców mineralnych i węgla w zakładach przeróbczych, regeneracji wód obiegowych oraz oczyszczania ścieków.

 

 

2. Lekka, pasywna, warstwowa osłona balistyczna
INSTYTUT METALI NIEŻELAZNYCH, Gliwice
Pawilon 6 A , stoisko 65

 

ITMN02

 

Zadaniem lekkiej, pasywnej warstwowej osłony balistycznej jest ochrona śmigłowców oraz pojazdów specjalnego przeznaczenia przed rażeniem pociskami przeciwpancernymi średnio- i małokalibrowych. Prezentowane osłony osiągają niskie grubości i masy 1m2, dzięki zastosowaniu super wytrzymałych materiałów metalowych (stopów lekkich), ceramicznych i polimerowych wytwarzanych zaawansowanymi technologiami aby można je było zastosować w lotnictwie. Opracowane wersje produktu mogą być stosowane jako pancerz zewnętrzny oraz wewnętrzny, niewymagający podparcia. W zależności od konfiguracji i grubości osłony uzyskują różny stopień ochrony balistycznej zgodnie z normą STANAG 4659.

 

 

3. Wysokotemperaturowy Tester Tribologiczny TWT-500N
INSTYTUT OBRÓBKI PLASTYCZNEJ, Poznań
Pawilon 5, stoisko 69

 

ITMN03

 

Wysokotemperaturowy Tester Tribologiczny TWT – 500N przeznaczony jest do badania
właściwości tarciowo-zużyciowych środków smarowych (smary stałe, oleje, smary plastyczne),
a także odporności na zużycie materiałów przeznaczonych na ślizgowe elementy maszyn. Tester przeznaczony jest do realizacji badań w zakresie od temperatury otoczenia do 600oC. Testy mogą być
realizowane w ruchu obrotowym albo oscylacyjnym.

 

 

4. Stanowisko do oceny wysokotemperaturowej korozji materiałów w środowiskach agresywnych
INSTYTUT ODLEWNICTWA, Kraków
Pawilon 6A, stoisko 45

 

ITMN04

 

Unikatowe, innowacyjne stanowisko do badań korozji wysokotemperaturowej oraz oszacowania straty metalu w różnych środowiskach dla materiałów pracujących w sektorze energetycznym i lotnictwie służące do przeprowadzania badań z zakresu korozji wysokotemperaturowej oraz oszacowania strat metalu w czasie procesu korozji wysokotemperaturowej pod wpływem pary wodnej (100% pary wodnej). Stanowisko do przeprowadzania badań związanych z procesami korozji wysokotemperaturowej w różnych środowiskach jest unikatowym w skali kraju rozwiązaniem technicznym.

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English