Nowy system do przecinania firmy Seco optymalizuje doprowadzanie chłodziwa

Seco 7822-HQ_IMG_150.10_JETI_With_Product_Background_m

 

Nowy system Seco 150.10-JETI, zaprojektowany z myślą o zwiększeniu produktywności, trwałości narzędzia i jakości obrabianych części, usprawnia odprowadzanie ciepła w procesach przecinania przy dużych prędkościach.

System przecinania obejmuje listwy ze stali szybkotnącej, technologię Jetstream Tooling oraz imaki nożowe z wlotami chłodziwa. Wszystkie te elementy zapewniają prosty strumień cieczy chłodzącej doprowadzanej pod wysokim ciśnieniem do krawędzi skrawającej i zapewniają zoptymalizowaną, skuteczną penetrację strefy tarcia między krawędzią a obrabianym elementem. Co za tym idzie, producenci czerpią zyski z szybkiego odprowadzania ciepła, prawidłowego usuwania wiórów i doskonałego wykończenia powierzchni części.

Ponadto system 150.10-JETI może się swobodnie pracować w ciasnych obszarach roboczych oraz bliżej wrzeciona dzięki swym kompaktowym wymiarom bez zewnętrznego orurowania i złączy. Ich wyeliminowanie oznacza także brak kosztów związanych z częściami zamiennymi i zmniejsza konieczne zapasy narzędzi.

Listwy ze stali szybkotnącej, dostępne w wielkościach 15 mm, 20 mm i 25 mm, zapewniają wysoką stabilność płytek o szerokości od 2 mm do 6 mm. Są także odpowiednie do różnych imaków nożowymi obecnych na rynku. Imaki z chwytami kwadratowymi są dostarczane za pośrednictwem firmy Seco w wielkościach metrycznych i calowych, od 10×10 do 32×32.

 

Źródło: SECO

Authors

Related posts

Góra
English