Dwie nowe inwestycje w Mielcu

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. udzieliła dwóch zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej w Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC.

Nowe inwestycje będą realizowane w Mielcu przez spółki „FIRMA TARAPATA” i InterPhone Service, które prowadzą już działalność na terenie SSE.

„FIRMA TARAPATA” w ramach nowego projektu inwestycyjnego planuje budowę hali produkcyjnej i uruchomienie procesu obróbki blachy. W związku z realizacją projektu przedsiębiorca poniesie co najmniej 7,5 mln zł nakładów inwestycyjnych oraz zwiększy dotychczasowe zatrudnienie o kolejnych 10 pracowników. Przedsiębiorca od 2002 roku działa na rynku produkcji metalowych komponentów dla znanych światowych marek z branży AGD, ogrodnictwa, motoryzacji, budownictwa czy systemów bezpieczeństwa ppoż. Podstawową technologią jest obróbka plastyczna na zimno i na gorąco oraz cięcie laserowe, gięcie rur, spawanie, lakierownie proszkowe.

 

Tarapata_m

Zdjęcie: FIRMA TARAPATA

 

Druga firma, która otrzymała zezwolenie na kolejną inwestycję w mieleckiej SSE jest InterPhone Service. Od 2010 roku przedsiębiorca z powodzeniem wytwarza na terenie strefy sprzęt telekomunikacyjny do transmisji danych oraz sprzęt elektroniczny powszechnego użytku. Realizacja kolejnego projektu strefowego szacowanego na 20 mln zł obejmuje uruchomienie centrum logistyczno-magazynowego, które będzie świadczyło usługi magazynowania sprzętu elektronicznego i sprzętu telekomunikacyjnego oferowanego klientom poprzez Spółki Grupy Cyfrowy Polsat (telewizja satelitarna, telefonia komórkowa, internet LTE, itp.). Ponadto firma zamierza prowadzić obsługę logistyczną dla całego kraju w tym zakresie. W związku z realizacją projektu przedsiębiorca stworzy co najmniej 47 nowych miejsc pracy.

W 2016 roku ARP S.A. udzieliła 10 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie mieleckiej SSE. Firmy, które otrzymały zezwolenia zadeklarowały poniesienie nakładów inwestycyjnych przekraczających 230 mln zł i utworzenie 212 nowych miejsc pracy.

Wśród największych pracodawców znajdują się takie firmy jak: Lear Corporation Poland II, Polskie Zakłady Lotnicze, KIRCHHOFF POLSKA, BURY, BORGWARNER  POLAND, MTU Aero Engines Polska, Firma Oponiarska DĘBICA, Zelmer Pro, BRW. Wiodące branże to: lotnictwo, motoryzacja, obróbka metali, przetwórstwo tworzyw sztucznych oraz IT.

 

Źródło: ARP

Authors

Related posts

Góra
English