Dźwignie nastawne z elementem dociskowym – seria GN 306

Firma Elesa+Ganter rozszerzyła ofertę dźwigni nastawnych o nowy model serii GN 306 wyposażony w element dociskowy chroniący powierzchnię dociskaną. Nowy produkt jest dostępny w pięciu wariantach wykonania zakończenia trzpienia gwintowanego, dzięki temu możliwe jest dopasowanie odpowiedniego rozwiązania do współpracującej powierzchni.
Elesa+Ganter 06008-dzwignia_nastawna_z_elementem_dociskowym-d728dd-large-1461829931_m

Dźwignie nastawne GN 306 powstały z myślą o zastosowaniu w przemyśle maszynowym. Są szczególnie polecane do aplikacji, w których wymagane są średnie i duże momenty dokręcania. Sprawdzą się także w warunkach podwyższonej temperatury i w kontakcie ze smarami i olejami.

Zasada działania i konstrukcja nowej dźwigni bazuje na najpopularniejszej metalowej dźwigni nastawnej serii GN 300. Dźwignie nastawne charakteryzują się możliwością zmiany pozycji ramienia względem śruby poprzez jego odciągnięcie i obrót w dowolnym kierunku. Po puszczeniu ramienia następuje jego samoczynne zasprzęglenie.

W dźwigniach typu GN 306 śrubę dociskową zastąpił element dociskowy o specyficznych właściwościach. W ofercie znajduje się 5 różnych wariantów dźwigni:

Typ KU – dźwignia ze śrubą dociskową z poduszką z tworzywa polecaną do zapobiegania uszkodzeniom i zarysowaniom powierzchni elementów dociskanych,

Typ MS – z poduszką mosiężną chroniącą czoło śruby dociskanej przed zbyt szybkim zużyciem,

Typ DZ – ze stalową, hartowaną poduszką sferyczną – rozwiązanie polecane do punktowego docisku,

Typ ZK – z zakończeniem kulowym- także polecane do docisku punktowego,

Typ KD – z elementem dociskowym zakończonym stopką wahliwą – rozwiązanie polecane do zastosowań w miejscach, w których płaszczyzna elementu dociskanego może nie być prostopadła do osi śruby, lub w przypadku, gdy konieczne jest rozłożenie nacisku na większą powierzchnię.

 

Źródło: Elesa+Ganter

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English