Rekordowa liczba polskich zespołów w Global Challenge – The Fresh Connection 2016

The Fresh Connection Global Challenge_m

 

 

Zakończył się wstępny etap (sesje treningowe) tegorocznej edycji Global Challenge – The Fresh Connection 2016. W tym roku wzięła w nim udział rekordowa liczba drużyn w naszym kraju – 21.  Między innymi zespoły z takich firm jak: Danfoss Power Solutions, Dell Products Poland (dwie drużyny), GKN Driveline Polska, LOTOS Oil, Nexteer Automotive Poland, Pepsico Logistyka (dwie drużyny), PKN Orlen, Polfa Warszawa, Polpharma, Reckitt Benckiser Production (Poland), Rockwell Automation, Rovese, Scanfil Poland, Seaking Poland, SPX Flow Technology Poland oraz Valeo Service Eastern Europe.

Sesje treningowe to pierwsza faza zawodów, na którą składają się trzy rundy. Jest traktowana jako rozgrzewka przed właściwymi zawodami, w trakcie której można przetestować symulator TFC i swoje umiejętności zarządzania łańcuchem dostaw. Na tym etapie wynik końcowy (ROI) nie wpływa na pozycję w klasyfikacji zespołów.

Uczestnictwo w tym etapie tak podsumowała drużyna z firmy SPX Flow Technology Poland: – Udział w sesji treningowej pozwolił nam na zapoznanie się podstawowymi  możliwościami  oprogramowania. Rywalizacja i chęć osiągnięcia jak najlepszego wyniku powoduje, że zdobywanie wiedzy przychodzi samo a wnioski i przemyślenia można wykorzystać w codziennej pracy. Emocji nie brakowało szczególnie w poniedziałki rano  przed ogłoszeniem wyników z rundy, czekamy na zawody!

Dla reprezentantów firmy Scanfil Poland, dla których jest to pierwsze podejście do GC TFC, już początkowy etap rozgrywek przyniósł ze sobą wymierną wartość: – Z mojej perspektywy, najbardziej kluczowe w tej grze jest to, aby działać jako zespół. Buduje to duże zaufanie wzajemne i zrozumienie problemów, które istnieją w innych obszarach firmy. Działy to nie są samotne wyspy, ale jeden współzależny organizm, który istnieje tylko jako całość. Warto o tym pamiętać w momencie rozwiązywania codziennych problemów. Dodatkowo, gra nauczyła mnie większego szacunku i respektu dla innych działów i pomogła mi zrozumieć, jak ważne jest zaangażowanie nas wszystkich w rozwiązywaniu naszych wspólnych problemów. Osobiście jestem bardzo zadowolony z tego, że mogłem w tym wziąć udział.

Kolejną fazą są rozgrywki na poziomie krajowym – zwycięska drużyna będzie reprezentować nasz kraj podczas finału w Miami. Główną nagrodą w zawodach  Global Challenge The Fresh – Connection 2016 jest kurs na prestiżowej uczelni Massachusetts Institute of Technology (MIT) w Bostonie.

 

Więcej informacji na http://www.scmteam.pl/

Authors

Related posts

Góra
English