Future-Pack – nowy model owijarki firmy PROMAG

PROMAG Owijarka Future-Pack - źródło PROMAG S.Asmall_m

W ofercie firmy PROMAG pojawił się nowy model owijarki Future-Pack, przeznaczony do owijania szerokiej gamy ładunków o wymiarze palety EUR, maksymalnej wysokości 2,1 m i wadze do 1,5t. Produkt gwarantuje prawie o 60% krótszy czas owijania ładunku w stosunku do owijania realizowanego przez człowieka, a także doskonałą precyzję pracy i duże oszczędności eksploatacyjne.

Jak pokazały testy produktu, owinięcie palety EUR o wysokości 2 metrów zajmuje owijarce Future-Pack tylko jedną minutę. Na równie dokładne owinięcie ręczne takiego samego ładunku potrzeba co najmniej 2 minut i 20 sekund. Future-Pack występuje w 2 wersjach: z hamulcem mechanicznym oraz z wstępnym rozciągiem folii, co pozwala na zmniejszenie jej zużycia nawet o 60%. Aby maksymalnie skrócić czas owijania posiada ona także system łatwego i szybkiego zakładania folii.

Owijarka Future-Pack wyposażona została w sterownik PLC z elektronicznym wyświetlaczem. Dzięki opcji zapisania 5 programów możemy bardzo szybko uruchomić owijanie dla różnych ładunków, co przynosi wymierną korzyść zwłaszcza w okresach natężonej pracy i przy zmieniających się ładunkach.

Zaprogramować możemy m.in. liczbę owinięć na dole (1–9), na górze (1–9) oraz liczbę cykli góra–dół (1–9). Na uwagę zasługuje przede wszystkim możliwość owijania z przekładką górną. Funkcja ta pozwala na przykrycie palety dodatkową przekładką foliową od góry – tak, aby zabezpieczała ładunek zarówno przed kurzem, jak i wilgocią. Co ważne, owijarka zatrzymuje się automatycznie w górnym położeniu ładunku, umożliwiając tym samym pracownikowi bezpieczne ułożenie przekładki foliowej.

W standardzie produkt PROMAG został wyposażony w fotokomórkę, która odczytuje wysokość ładunku a także płynną regulację prędkości wózka folii i talerza obrotowego, co z kolei pozwala dostosować proces owijania do różnych rodzajów ładunków. Future-Pack posiada również takie opcje jak płynny start i zatrzymanie czy pozycjonowanie palety.

Dodatkowe usprawnienie pracy gwarantuje szeroki wybór opcji dodatkowych, w tym m.in. takich jak docisk, najazd, rama do zabetonowania, talerz z wycięciem E i zintegrowana waga.

Główne parametry techniczne:

Max wymiar ładunku (dł. x szer. x wys.): 1200 x 800 x 2100 mm

Max waga ładunku: 1500 kg

Wydajność: 20–30 palet/godz.

Pobór mocy: 1 kW

Zasilanie: 230 V

 

Źródło: PROMAG

Authors

Related posts

Góra
English