Rusza budowa nowej fabryki Grupy Tubądzin

Tubadzin traviata-mini_0_m

Zdjęcie: Grupa Tubądzin

 

Wiceminister Tadeusz Kościński uczestniczył w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowej fabryki płytek ceramicznych Grupy Tubądzin, jednego z wiodących polskich producentów płytek ceramicznych.

Nowa inwestycja i działalność Grupy Tubądzin wpisuje się w założenia rządowego Planu na rzecz odpowiedzialnego rozwoju. Zależy nam nie tylko na inwestycjach zagranicznych, ale przede wszystkim chcemy stworzyć sprzyjające warunki do rozwoju inwestycji realizowanych przez krajowych przedsiębiorców– mówił wiceminister Kościński.– Właśnie takie firmy i takie inwestycje chcemy promować i wspierać tak, aby za parę lat można było mówić o polskich przedsiębiorstwach jako międzynarodowych championach – dodał.

Firma współpracuje z polskimi uczelniami wyższymi – Politechniką Łódzką oraz Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi, a także Akademią Górniczo-Hutniczą, która jako jedyna w Polsce specjalizuje się w technologii ceramicznej.

To modelowy przykład efektywnej współpracy nauki z biznesem, której polska gospodarka potrzebuje. A przecież zdolność przedsiębiorstw do wykorzystania w praktyce wyników prac badawczo-rozwojowych to największa przewaga konkurencyjna globalnych gospodarek– mówił wiceminister Kościński.

Nowy zakład produkcyjny, który powstanie w Sieradzu będzie najnowocześniejszą w Polsce fabryką płytek ceramicznych o dużych formatach. Po raz pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej wdrożone zostaną nowoczesne rozwiązania technologiczne.

Działalność międzynarodowa firmy dowodzi, że innowacje wprowadzane do praktyki gospodarczej pozwalają doskonalić ofertę i zdobywać nowe rynki – powiedział wiceszef resortu.

 

Źródło: MR

Authors

Related posts

Góra
English