Dostęp dla użytkowników AutoCADa i ERP

Eplan 8131-Grafik Data Portal_m

Jak informuje firma EPLAN S&S, w trakcie targów Hannover Messe zwiększy liczbę formatów wyjściowych w Data Portal. Od czasu wprowadzenia najnowszej wersji w maju 2016, wszyscy zainteresowani użytkownicy mogą uzyskać dostęp do tysięcy danych produktów, niezależnych od aplikacji EPLAN. Muszą jedynie dokonać rejestracji online. »Pozyskujemy nowe grupy użytkowników naszego portalu: z jednej strony są to użytkownicy ERP i PDM/PLM, którzy wymagają danych komercyjnych, a z drugiej strony ogromna rzesza użytkowników programu AutoCAD.» powiedział Haluk Menderes, Dyrektor Zarządzający EPLAN. W zakresie planowania zasobów przedsiębiorstwa i zarządzania grupami produktów, dostępne są dane komercyjne łącznie z identyfikatorami produktu, identyfikatorami typu i informacjami opisowymi. Te dane były wcześniej zarezerwowane tylko dla użytkowników oprogramowania EPLAN.
Wraz z udostępnieniem najnowszej wersji, wszyscy użytkownicy systemów ERP i PDM/PLM będą mogli po zarejestrowaniu się uzyskać dostęp do danych wysokiej jakości. Dane te pochodzą bezpośrednio od ponad 120 producentów i mogą być pobierane bezpłatnie, pojedynczo lub w pakietach. Data Portal może zatem służyć jako źródło danych pochodzących od różnych producentów, eliminując konieczność czasochłonnego i skomplikowanego wyszukiwania zweryfikowanych danych.

Wartość dodana dla użytkowników programu AutoCAD
Dodatkową nowością jest to, że od teraz schematy będą dostarczane również w formacie .dxf, który stosowany jest w programie AutoCAD. Jest to tym bardziej istotne, ponieważ te ważne dane elektrotechniczne nie były wcześniej tak szeroko dostępne. Dotychczas projektanci pracujący w środowisku AutoCAD, często musieli rysować schematy ręcznie. Od teraz, po wypełnieniu formularza rejestracyjnego online w portalu, uzyskają darmowy dostęp do danych graficznych sterowników PLC, falowników, wyłączników awaryjnych i innych produktów. Pozwoli to zaoszczędzić dużo czasu w inżynierii projektowej i oczywiście podczas generowania danych. Produkty są graficznie zintegrowane na rysunku, a w kolejnym etapie uzupełnione o informacje elektrotechniczne od projektanta.

Więcej użytkowników – więcej producentów
Nasz portal jest adresowany dla globalnej rzeszy użytkowników, którzy nie korzystają bezpośrednio z naszego oprogramowania – na przykład dla dużej grupy użytkowników systemów planowania zasobów – powiedział Menderes, wyjaśniając co kryje się za podjęciem tej strategicznej decyzji. – Użytkownicy systemów ERP/PDM i PLM otrzymają dzięki niemu centralne źródło wysokiej jakości danych pochodzących od wielu producentów systemów automatyki. A dzięki obsłudze formatu .dxf, chcemy dotrzeć do szerokiego grona użytkowników, zwłaszcza z rynku północnoamerykańskiego i azjatyckiego, którym możemy zaoferować rysunki elektrotechniczne w ich codziennej pracy inżynieryjnej. W wielu przypadkach elektrotechnologia jest projektowana na podstawie MCAD w tych krajach.

Interesujące również dla producentów
Głównym celem firmy EPLAN jako międzynarodowego dostawcy jest zwiększenie liczby użytkowników portalu oraz zachęcenie innych producentów z całego świata do zamieszczenia danych oferowanych przez nich produktów. Argumenty za tym są chyba przekonujące, biorąc pod uwagę dużą rzeszę ponad 100 tys. użytkowników portalu. Daje to producentom doskonałą sposobność do promowania swoich wyrobów na globalną skalę.

 

Źródło: EPLAN

Authors

Related posts

Góra
English