ABB wygrała przetarg na dostawy 159 przekładników wysokiego napięcia dla spółki Enea Operator

ABB przasnysz-produkcja_m

Hala produkcyjna fabryki ABB w Przasnyszu, gdzie produkuje się m.in. przekładniki

 

Jest to największe zamówienie, kiedykolwiek realizowane przez ABB na przekładniki wysokiego napięcia dla tej spółki energetycznej.

Kontrakt został zawarty w kwietniu b.r. i dotyczy dostaw 159 sztuk indukcyjnych przekładników wysokiego napięcia (110 kV) dla Enei Operator. Urządzenia zostaną zainstalowane na 16 stacjach elektroenergetycznych operatora i posłużą do wymiany przekładników, które są już wyeksploatowane. Wartość kontraktu opiewa na ponad 2 mln PLN.

Dostarczymy do klienta nowoczesne urządzenia charakteryzujące się obniżoną ilością oleju, która wpływa m.in. na zwiększenie bezpieczeństwa na stacjach i zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Ponadto, naszym konstruktorom udało się zoptymalizować moc rdzenia, która jest trudna do osiągnięcia z uwagi na ograniczone gabaryty urządzeń. Im większa moc, tym trudniej zmieścić rdzeń w obudowie – powiedział Grzegorz Syska, kierownik Obszaru Sprzedaży Lokalnej Jednostki Biznesu Produktów Wysokich Napięć ABB.
Warunkiem koniecznym do pozyskania kontraktu było również spełnienie bardzo precyzyjnie określonych terminów realizacji zamówienia. Dostawy potrwają do końca 2016 r. i będą realizowane każdorazowo według zamówień klienta w ciągu 10 tygodni. – Z pewnością jest to duże wyzwanie, bo fabryka będzie produkowała urządzenia dopiero po otrzymaniu zamówienia od oddziału, z uwagi na indywidualne parametry przekładników każdej stacji elektroenergetycznej – dodał Paweł Fukiet, dyrektor sprzedaży krajowej Lokalnej Jednostki Biznesu Produktów Wysokich Napięć ABB.

 

Źródło: ABB

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English