Może Hondą nad morze?

Honda room-for-everyone_m

 

HondaJet jest najszybszym, najwyżej latającym, najcichszym i najbardziej ekonomicznym odrzutowcem w swojej klasie. HondaJet zwraca uwagę licznymi innowacjami technicznymi, także w zakresie konstrukcji płatowca, jak umieszczenie silników nad skrzydłami (OTWEM), co pozwoliło radykalnie poprawić osiągi i obniżyć zużycie paliwa, a to dzięki mniejszemu współczynnikowi czołowego oporu powietrza. Jednocześnie taki układ silników redukuje poziom hałasu w kabinie samolotu i zmniejsza hałas docierający na ziemię, a także pozwala na zbudowanie najbardziej przestronnej kabiny wśród samolotów tej klasy, z największą dostępną przestrzenią bagażową i w pełni funkcjonalną toaletą w tylnej części kabiny. Samolot HondaJet został wyposażony w system Garmin G3000 dostosowany do specyfiki samolotu HondaJet – najbardziej zaawansowany system awioniki z ekranami dotykowymi, jaki jest dostępny w lekkich odrzutowcach dyspozycyjnych. HondaJet jest pierwszym komercyjnym samolotem zbudowanym przez Hondę i jak na Hondę przystało, oferuje najwyższy poziom osiągów, ekonomii i wartości w relacji do ceny.

 

Honda jets-in-formation_m

 

Niedawno firma Honda Aircraft Company dostarczyła pierwszy odrzutowiec HondaJet europejskiemu klientowi, o czym poinformowano podczas uroczystości zorganizowanej na terenie targów AERO 2016, które odbywają się w dniach od 20 do 23 kwietnia we Friedrichshafen w Niemczech.

 

Honda HI_Cockpit_Day_G_CockpitUpdate_a_806X536_Main_m

Kokpit

 

Dostarczenie pierwszego odrzutowca HondaJet do Europy to ogromny krok w kierunku realizacji naszego celu, jakim jest zaoferowanie nowej jakości na rynku lekkich odrzutowców – powiedział Michimasa Fujino, prezes i dyrektor zarządzający Honda Aircraft Company. – Nasi pierwsi klienci, którzy zdecydowali się na zakup odrzutowca HondaJet, w śmiały sposób pomagają wprowadzić markę Honda do branży lotniczej. Miło było zobaczyć uśmiechy na ich twarzach podczas odbioru własnego odrzutowca.

 

Honda pilot-seat_m

Fotel pilota

 

Pierwszy odrzutowiec HondaJet eksploatowany w Europie będzie obsługiwany przez Rheinland Air Service – wyłącznego dilera HondaJet w Europie Środkowej.

 

Honda Hi_KLee_MG_8563_a_CockpitUpdate_a_806x536_Main_m

Ekrany systemu Garmin G3000

 

Firma Rheinland Air Service działa na europejskim rynku lotniczym już od ponad 40 lat, oferując doskonałą obsługę techniczną samolotów, usługi związane z naprawami i przeglądami, a także ze sprzedażą, wsparciem i tankowaniem samolotów – powiedział Johannes Graf von Schaesberg, prezes i dyrektor generalny Rheinland Air Service. – Jesteśmy dumni, iż możemy podjąć współpracę z firmą Honda Aircraft Company i pełnić rolę wyłącznego dilera odrzutowca HondaJet w Europie Środkowej. Wraz z dostarczeniem pierwszych samolotów klientom chcemy im zademonstrować wiodące w klasie osiągi i wysoką wydajność paliwową tej konstrukcji.

 

Honda spacious-interior-360_m

Wnętrze samolotu

 

Opracowana od podstaw HondaJet jest najbardziej zaawansowanym lekkim odrzutowcem na świecie, korzystającym z rewolucyjnych innowacji technicznych i konstrukcyjnych, jak silniki umieszczone nad skrzydłami, skrzydła o naturalnym przepływie laminarnym oraz w pełni kompozytowa struktura kadłuba. Wszystko to pomogło osiągnąć większą prędkość, obniżyć zużycie paliwa i stworzyć bardziej przestronną kabinę, niż w konwencjonalnym samolocie odrzutowym tej klasy.

 

Honda private-lavatory_m

Łazienka

 

HondaJet jest produkowana w siedzibie głównej firmy Honda Aircraft Company w Greensboro w Karolinie Północnej. HondaJet HA-420 otrzymała certyfikat typu FAA w grudniu 2015 roku.

Po dokładniejsze informacje o odrzutowcu HondaJet zapraszamy na stronę www.HondaJet.com.

Samolot kosztuje ponad 4 mln USD. Samolot można także nabyć w Polsce. Może być ciekawym rozwiązaniem dla biznesmenów szukających szybkiego i wygodnego środka transportu.

 

Źródło: Honda

 

Authors

Related posts

Góra
English