Łożyska walcowe APTSURF firmy NSK zapewniają wysoką precyzję i osiągi dla użytkowników obrabiarek

NSK 7967_APTSurf_Composition_m

Seria produktów APTSURF firmy NSK to nowe, bardzo precyzyjne łożyska walcowe o wysokich osiągach, zaprojektowane do stosowania we wrzecionach obrabiarek. Nowe łożyska zapewniają użytkownikom korzyści w postaci zwiększonej niezawodności wrzecion i lepszej jakości wykończenia powierzchni, zwłaszcza w przypadku tokarek i centrów tokarskich – jest to związane głównie ze zmniejszeniem o 55% poziomu drgań podczas obrotu wrzeciona. Kolejną zaletę stanowi wydłużona o 60% żywotność, co osiągnięto dzięki optymalizacji konstrukcji wewnętrznej łożysk oraz innowacyjnej technologii produkcji.

W ostatnich latach zapotrzebowanie na wyższą jakość obróbki i większą niezawodność zwiększało się wraz z rosnącymi oczekiwaniami coraz bardziej konkurencyjnego rynku produkcji komponentów precyzyjnych. Łożyska z serii APTSURF w pełni odpowiadają na ten trend, przede wszystkim dzięki ulepszeniu każdego komponentu łożyska. Świadczy o tym fakt, że wartość skuteczna prędkości drgań (RMS) przy prędkości 2000 obr./min zmniejszyła się o 55% w porównaniu z łożyskami standardowymi. To z kolei przekłada się na poprawę jakości wykończenia powierzchni produktów obrabianych również na tokarkach.
Inne ulepszone cechy nowych łożysk, które mogą zainteresować producentów obrabiarek to zwiększona o 15% nośność dynamiczna i o 60% dłuższa żywotność – również w porównaniu do łożysk standardowych. Nowe łożyska są dostępne w zakresie średnic zewnętrznych do 360 mm oraz w klasie precyzji P4 lub lepszej.
Firma NSK prognozuje, że w 2016 r. globalna sprzedaż nowej serii łożysk osiągnie poziom 23,6 mln €.

 

Źródło: NSK

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English