LG Chem zamierza wybudować fabrykę akumulatorów do samochodów w Polsce

2017 Chevrolet Bolt EV

2017 Chevrolet Bolt EV. Zdjęcie: GM

Południowokoreańska firma zamierza wybudować fabrykę akumulatorów dla przemysłu motoryzacyjnego w Polsce. Ma to związek z rosnącym popytem na samochody elektryczne. Jak podaje Reuters – fabryka ma być gotowa w ciągu 18 miesięcy. Będzie zlokalizowana niedaleko Wrocławia. Produkować będzie 229 tys. akumulatorów rocznie, co sprawi, że będzie to druga pod względem wielkości tego typu fabryka firmy LG Chem (po innej zlokalizowanej w Chinach).
Produkcja będzie przeznaczona dla 25 znanych marek samochodowych, wśród których znajdą się takie jak VW, Audi, Volvo i Renault w Europie oraz GM, które wkrótce zaprezentuje swój nowy samochód elektryczny Chevrolet Bolt EV.

 

2017 Chevrolet Bolt EV battery system

2017 Chevrolet Bolt EV – zestaw baterii. Zdjęcie: GM

Nowa fabryka LG Chem będzie odpowiedzią na rzuconą rękawicę przez firmę Samsung SDI, czyli budowę fabryki, która ma produkować baterie dla BMW. Rozważana jest także budowa fabryki we Francji produkującej akumulatory dla Tesli. Zakład miałby wykorzystać infrastrukturę po elektrowni atomowej w Alzacji na styku trzech granic (Francji, Niemiec i Szwajcarii).

 

2017 Chevrolet Bolt EV

2017 Chevrolet Bolt EV. Zdjęcie: GM

Źródło: Carscoops

Authors

Related posts

Góra
English