eLoader, czyli zautomatyzowany system załadunkowy do wycinarek laserowych

eLoader_m

 

Inżynierowie firmy Power-Tech, producenta wycinarek laserowych Eagle starają się wychodzić naprzeciw wymaganiom konsumentów i jednocześnie przedsiębiorców z branży stalowej opracowując system załadunkowy blach i materiałów.

Z uwagi na ciągły rozwój produkcji oraz konieczność zwiększania wydajności pracy w zakładach obróbczych producenci szukają nowych rozwiązań. W procesie obróbki metalu bardzo dużo czasu poświęca się na jego załadunek, czym nie zawsze mogą zajmować się operatorzy wycinarek laserowych. Dlatego też niezbędna jest automatyzacja tego procesu, aby operatorzy maszyn nie musieli odrywać się od produkcji. Stąd też pomysł Power-Tech na system załadunkowy eLoader w wycinarkach Eagle.

Zestaw załadunkowy składa się z ręcznie obracanego żurawika, elektrycznego wciągnika oraz zawieszonej na wyciągniku podciśnieniowej palety transportowej. Zestaw ten jest przykręcany do palety obok palety załadowczej wycinarki laserowej. Zastosowanie technologii eLoader w wycinarkach Eagle jest stosunkowo niedrogie, ale w znaczącym stopniu zwiększające wydajność pracy maszyny i oszczędzające sporo czasu.

W zasadzie eLoader powinien być traktowany, jako dodatek do wycinarek laserowych Eagle iNspire lub eVision. Niedrogie rozwiązanie pozwala na montaż do wszystkich modeli maszyn z dwóch wcześniej wymienionych serii. Montaż nie sprawia większego kłopotu, a sama maszyna to niewielki stojak oraz wysięgnik. Półautomatyczny zestaw nie zajmuje wiele miejsca, a więc można go montować nawet w mniejszych halach produkcyjnych.

eLoader to inwestycja w znaczące zwiększenie wydajności pracy wycinarek laserowych i usprawnienie procesu produkcji. System ten wpływa bezpośrednio na wygodę użytkowania maszyny oraz ułatwienie załadunku arkuszy blachy.

 

Źródło: POWER-TECH

Authors

Related posts

Góra
English