Częstochowskie inwestycje

Brembo_m

 

Coraz więcej firm, które otrzymały zezwolenia na działalność na nowych terenach specjalnych stref ekonomicznych w Częstochowie, rozpoczyna tam budowę swoich zakładów. Niedawno administracyjne pozwolenia na budowę na działkach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ul. Kusięckiej otrzymały firmy ENCKEL, CGR Polska i Hufgard Polska.

Dwie z tych firm rozpoczęły już budowę. Zaawansowana jest już inwestycja firmy x-kom na częstochowskich gruntach Specjalnej Strefy Ekonomicznej “Euro-Park” Mielec, a w strefie “Skorki” w ramach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej inwestycję prowadzi WIKO Klebetechnik.

Rozwija się także firma Brembo, produkująca układy hamulcowe.

Firma Brembo powstała w 1961 roku. Na początku był to mały warsztat mechaniczny położony kilka kilometrów od miasta Bergamo, który założył Emilio Bombassei – ojciec obecnego prezesa. Od samego początku firma zajmuje się produkcją układów hamulcowych. Obecnie współpracuje z wiodącymi producentami branży motoryzacyjnej, oferując pełen zestaw części na najwyższym poziomie wydajności, niezawodności i bezpieczeństwa.

W ubiegłym roku Częstochowski zakład Brembo obchodził 20-lecie istnienia. To właśnie od wyboru częstochowskiej lokalizacji rozpoczęła się światowa ekspansja firmy. Obecnie, w samym tylko zakładzie w Częstochowie Brembo zatrudnia ponad 500 osób, a 100 kolejnych dowożonych jest codziennie (firmowym transportem) do zakładu produkcyjnego w Dąbrowie Górniczej.

Z uwagi na dobrą opinię częstochowskich specjalistów firma prowadzi nabór na nowe stanowiska pracy – obecnie poszukuje 25 operatorów maszyn CNC.

Źródło: UM Częstochowa

Authors

Related posts

Góra
English