Norweski holding rozbudowuje fabrykę w Pruszkowie

Norweski holding rozbudowuje fabrykę w Pruszkowie_m

Krzysztof Hauk General Manager Kongsberg Automotive Pruszków oraz Jan Starzyński – Prezydent Miasta Pruszków, fot. Kongsberg Automotive Pruszków

 

W Kongsberg Automotive Pruszków została otwarta nowa część fabryki o powierzchni 2500 m kw. Rozbudowa podwarszawskiego zakładu to zielone światło dla planów na nowe inwestycje i najnowsze technologie, a  także kolejne miejsca pracy. A tych przybędzie tu w przeciągu trzech  lat kolejne 15%. W rozbudowę zainwestowano 3,15 mln zł .

15 kwietnia 2016 odbyło się uroczyste otwarcie nowej części Kongsberg Automotive w Pruszkowie. Firma zainwestowała 3 mln zł w nową część zakładu, o łącznej powierzchni 2500 m kw.

Dla polskiego oddziału w Pruszkowie, rozbudowa oznacza wyposażenie zakładu w kolejne linie najnowszych technologii szycia. Planowane są również zatrudnienia, nawet 250 osób w 2019 roku.

Powiększenie zakładu związane jest również z nowymi kontraktami, które firma pozyskała w ostatnim czasie. Zakład w Pruszkowie wygrał m.in. globalny przetarg na produkcję mat grzewczych do aut segmentu premium, znanego niemieckiego producenta. Wartość kontraktu to blisko 230 mln zł w przeciągu 8 lat, a uruchomienie produkcji zaplanowano na 2017 rok.  Bogate zaplecze techniczne oraz doświadczenie i dotychczasowa współpraca ze znaczącymi globalnymi klientami, zaowocowały kolejnym kontraktem – na produkcję mat grzewczych do podłokietników i paneli bocznych drzwi do samochodów terenowych marki premium. Jego wartość to kolejne 120 milionów zł.

Postanowiliśmy powiększyć zakład w Pruszkowie w celu utworzenia i zwolnienia, rozbudowy obszarów na potrzeby produkcji oraz nowych projektów, a co za tym idzie, uruchomień nowych linii produkcyjnych. Taka inwestycja daje nam wzrost produkcji na poziomie 40 mln Euro. Skalę inwestycji natomiast planujemy na 17 mln Euro w 2016 roku – tłumaczy Krzysztof Hauk, General Manager Kongsberg Automotive Pruszków.

Norweski holding inwestuje w naszym kraju, nie tylko w Pruszkowie, ale również pod Łodzią – Powstaje tam nowa fabryka z innej dywizji oraz obszaru biznesu Kongsberg Automotive. Uruchomienie (walidacja i produkcja) planowane jest na przełom maja i czerwca 2016 roku. Będzie to zupełnie nowa produkcja, z innym wachlarzem produktów, niż te, jakie produkowane są w podwarszawskim zakładzie. Planowany obrót to ok. 100 mln EUR – dodaje Krzysztof Hauk.

 

Źródło: Kongsberg Automotive

Authors

Related posts

Góra
English