PROMAG zoptymalizował procesy magazynowe w firmie SPRICK Rowery

Przenośniki z windą - źródło PROMAG S.Asmall_m

 

SPRICK Rowery produkuje rowery pod własną marką oraz pod markami obcymi od ponad 20 lat. W ubiegłym roku produkcja przekroczyła 350 tys. szt., dzięki czemu firma stała się jednym z czołowych producentów w branży. SPRICK produkuje glównie rowery miejskie i trekkingowe. Zakład opuszczają też rowery elektryczne, które są hitem w krajach Europy Zachodniej.

Głównym przedmiotem realizacji w firmie SPRICK Rowery było usprawnienie procesów składowania oraz transportu pomiędzy produkcją a magazynem oraz pomiędzy magazynem a strefą wysyłki. Wdrożone rozwiązanie pozwoliło na podwojenie powierzchni składowania oraz wzrost wydajności operacji przyjęcia i wydania towarów – mówi Karolina Tokarz, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor ds. Handlu i Marketingu PROMAG.

 

Pomost, system transportu i dodatkowe miejsca paletowe

W ramach inwestycji firma PROMAG zaprojektowała, a także dostarczyła i zainstalowała pomost magazynowy o powierzchni 5 500 m.kw. wraz z systemem transportu towarów z produkcji na antresolę i z antresoli do strefy wysyłki. 60% pomostu opiera się na słupach nośnych, a pozostałe 40% na konstrukcji regałów paletowych rzędowych, które pozwoliły na uzyskanie dodatkowych 2 300 miejsc paletowych pod pomostem. Górna część pomostu pozwala z kolei na składowanie aż 10 000 palet. Pomost został tak zaprojektowany i wykonany, aby mogły na nim pracować wózki podnośnikowe elektryczne o masie do 1,5 t wraz z ładunkiem i obsługującym je operatorem.

 

Transport towarów dostosowany do bieżących potrzeb

Transport towarów z produkcji realizowany jest za pomocą przenośników a następnie na antresolę za pomocą dwóch wind również dostarczonych przez PROMAG. Umożliwiają one pracę rewersyjną w zależności od aktualnych potrzeb – przy nasileniu produkcji obie windy realizują załadunek na pomost, przy nasileniu wysyłek towarów obie realizują rozładunek towaru z pomostu, natomiast przy normalnym trybie pracy, jedna zajmuje się załadunkiem a druga rozładunkiem. Windy wyposażone zostały w miejsca buforowe na dole pod antresolą i na antresoli. Każde z nich może pomieścić 10 palet.

Pomost magazynowy posiada także dodatkową bramkę załadunkową, która umożliwia transport towarów w przypadku braku zasilania przenośników i wind. Dodatkowo na pomoście znajdują się trzy klatki schodowe ze spocznikiem, pozwalające na szybką ewakuację, gdyby taka konieczność zachodziła. Poziom bezpieczeństwa został podniesiony dodatkowo dzięki wykonaniu poszycia pomostu z płyty o zwiększonej odporności ogniowej.

Inwestycja w firmie SPRICK Rowery przyniosła wymierne korzyści w postaci:

  • 2-krotnego zwiększenia powierzchni składowania
  • przyspieszenia procesu wysyłki towarów
  • poprawy organizacji przyjęcia półproduktów
  • częściowej automatyzacji procesu składowania
  • uwolnienia dodatkowej przestrzeni, która będzie wykorzystana w celach produkcyjnych.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z realizacji inwestycji w naszej firmie przez PROMAG. Już teraz widzimy znaczące efekty z wdrożenia zmian w obszarze infrastruktury i organizacji pracy. Przede wszystkim cieszy nas przyspieszenie procesu przyjęć i wydań towarów – mówi Sebastian Gaik, Dyrektor w firmie SPRICK Rowery.

 

Źródło: PROMAG

Authors

Related posts

Góra
English