Nowa dostosowana do potrzeb klientów obudowa dla współrzędnościowej maszyny pomiarowej TIGO SF

Hexagon Manufacturing Intelligence udoskonala współrzędnościową maszynę pomiarową na hale produkcyjne za pomocą obudowy zapewniającej wysoki poziom ochrony

 

Hexagon TIBOX_HMI Web_1680x885px_m

 

Hexagon Manufacturing Intelligence wprowadza na rynek dostosowaną do potrzeb klientów obudowę ochronną dla TIGO SF – współrzędnościowej maszyny pomiarowej na halę produkcyjną. Obudowa TIBOX zwiększa ochronę systemów działających w najbardziej ekstremalnych warunkach hal produkcyjnych, zabezpiecza przed pyłem, zanieczyszczeniem powietrza, cząsteczkami oleju i innymi zanieczyszczeniami występującymi w środowisku produkcyjnym.

Zaprojektowana specjalnie w celu ochrony maszyny, ale nie ograniczająca dostępu zapewnionego przez wyjątkową konstrukcję wspornikową TIGO SF obudowa TIBOX gwarantuje całkowitą ochronę bez znacznego zwiększania rozmiarów maszyny. Transparentne panele umożliwiają szybką wizualną kontrolę z każdej strony, a trójstronne otwory zapewniają użytkownikom pełen dostęp do przestrzeni pomiarowej. Zintegrowane oświetlenie stanowi udogodnienie dla operatorów pracujących w ciemności lub przy zmiennym świetle, a opcja Signal Tower umożliwia zdalne monitorowanie statusu maszyny.

Obudowa TIBOX zapewnia również łatwy dostęp do maszyny zarówno w przypadku przeprowadzania rutynowych, jak i bardziej zaawansowanych czynności konserwacyjnych. TIBOX jest w pełni kompatybilny z mocowaniami zintegrowanego monitora i klawiatury maszyny TIGO SF, natomiast panel sterowania został umieszczony w łatwo dostępnym miejscu, dzięki czemu ergonomia maszyny i udział użytkownika pozostają niezmienne mimo dodatkowego poziomu ochrony.

Charakterystyczna konstrukcja maszyny TIGO SF sprawia, że jest ona świetnie dostosowana do pomiaru małej i średniej wielkości części w środowisku przemysłowym – mówi Anna Maria Izzi, Kierownik Produktu w firmie Hexagon. – Tworząc TIBOX koncentrowaliśmy się na zwiększeniu ochrony maszyny TIGO SF bez utraty korzyści wynikających z jej wyjątkowej konstrukcji. Mimo że maszyna sama w sobie jest wystarczająco wytrzymała i przystosowana do warunków hal produkcyjnych, obudowa TIBOX stanowi ogromne udogodnienie dla użytkowników pracujących w wyjątkowo ekstremalnych warunkach, dla tych, którzy pragną wydłużyć okres między regularnymi czynnościami konserwacyjnymi swoich maszyn bądź też dla firm, których standardowe procedury działania wymagają od nich wykorzystania obudowy ochronnej – dodaje Anna Maria Izzi.

Obudowa TIBOX już od dziś dostępna jest na całym świecie opcjonalnie z najnowszymi modelami współrzędnościowej maszyny pomiarowej TIGO SF bądź w formie retrofitu dla starszych wersji tych maszyn. Więcej informacji uzyskają Państwo w lokalnych punktach handlowych i u przedstawicieli firmy Hexagon.

 

Źródło: Hexagon Manufacturing Intelligence

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English