Startuje wiosenna seria bezpłatnych seminariów Fluke, tematami m.in. prewencyjne utrzymanie ruchu i analizy jakości energii

FLUKE 376FC BM 2_m

 

Firma Fluke przygotowała na kwiecień bogaty program bezpłatnych seminariów dla inżynierów, poświęconych tematyce m.in. prewencyjnego utrzymania ruchu czy analizom jakości energii. Już 19 kwietnia odbędzie się seminarium w Poznaniu, zorganizowane wspólnie z firmą Merazet (dystrybutorem urządzeń Fluke);  kolejne kwietniowe seminaria odbędą się w Krakowie, Gdańsku i Grodzisku Mazowieckim.

 

FLUKE 11_m

 

Już 19 kwietnia w Poznaniu, a następnie 21 kwietnia w Krakowie odbędą się seminaria dotyczące prewencyjnego utrzymania ruchu pt. „Utrzymanie Ruchu – Silniki Elektryczne”.

Silniki elektryczne zużywają około 60% energii elektrycznej w przemyśle. Często są również jednym z wielu elementów infrastruktury krytycznej w procesie produkcyjnym, przez co wymagają największej uwagi w utrzymaniu ich w dobrym stanie technicznym. Uczestnicy seminarium „Utrzymanie Ruchu – Silniki Elektryczne” dowiedzą się m.in. w jaki sposób dokonywać diagnostyki falowników, czym są i jak mierzyć prądy Sigma i prądy w przewodzie PE, jak zmierzyć i uniknąć prądów łożyskowych, jak interpretować dane z wibrometrów.

26 kwietnia w Gdańsku odbędzie się seminarium „Analiza jakości energii – normy i narzędzia”

Energia elektryczna przestała być traktowana jako dobro – stała się towarem, a jej dotychczasowy odbiorca stał się klientem na rynku energii. Podobnie jak inne towary dostarczane do odbiorcy, energia elektryczna musi spełniać określone parametry jakościowe określone normami.

Prowadzący seminarium wyjaśnią m.in. jak dobrać analizator sieci do aplikacji, o czym mówią normy EN50160, IEC61000-4-30, w jaki sposób interpretować dane z analizatorów sieci, jak określić wolną moc przyłączeniową w sieci elektroenergetycznej, czy jak namierzyć i zmniejszyć straty dystrybucyjne.

Dzień później, 27 kwietnia, w Grodzisku Mazowieckim, odbędzie się ostatnie z kwietniowych seminariów Akademii Fluke, pt. „Wykorzystanie przetwornic częstotliwości Danfoss i urządzeń pomiarowych Fluke w technice napędowej”, zorganizowane wspólnie przez Fluke i Danfoss.

Podczas seminarium uczestnicy będą mieli szansę poszerzyć swoją wiedzę na temat aplikacji, jak również dowiedzieć się w jaki sposób urządzenia Danfoss i Fluke mogą usprawnić ich codzienną pracę.

W ramach projektu Akademia Fluke firma  Fluke w Polsce i na świecie organizuje cykliczne seminaria i webinaria, których tematyka wykracza poza zagadnienia czysto produktowe. Oczywiście wiedza jak korzystać z przyrządów, by robić to jak najefektywniej, też jest bardzo ważna. Ale to tylko jeden z elementów uwzględnianych podczas tych szkoleń. Zależy nam na dostarczaniu użytkownikom  informacji pozwalających na dogłębne zrozumienie różnych problemów, pokazaniu dobrych praktyki doświadczeń z wdrożeń na całym świecie, jak i wskazaniu porad praktycznych przydatnych w codziennej pracy – mówi Krzysztof Stoma, Field Marketing Manager CEE w firmie Fluke.

Do udziału w seminariach Fluke zaprasza: techników i inżynierów utrzymania ruchu, elektryków, elektroników, kierowników zakładów, inspektorów ds. energii, wykonawców prac elektrycznych i obiektowych, inżynierów i techników pomiarowych oraz wszystkich specjalistów chcących podnieść swoje kwalifikacje.

 

Źródło: Fluke

Authors

Related posts

Góra
English