Kolejny poziom rozwoju oprogramowania zarządzania flotą

Fot._STILL_2_m

Firma STILL wprowadza na rynek OptiTruck, innowacyjne rozwiązanie do zarządzania flotą. Aplikacja wspiera dobór wózków do konkretnych zadań, zwiększając wydajność transportowego parku maszynowego nawet o 20%.

Dotychczas, programy klasy FleetManager umożliwiały przede wszystkim autoryzację użytkowania pojazdów oraz ewidencję ich czasu pracy. Innowacyjne rozwiązanie STILL Polska uzupełnia te funkcje o dobór wózków w taki sposób, by eksploatować je równomiernie oraz zapewnić w czasie rzeczywistym informacje o intensywności wykorzystywania określonych pojazdów i ich bieżącej dostępności.

Zaletą aplikacji jest ograniczenie maksymalnej liczby wózków przypisanych w danym momencie do jednego operatora. Pozwala to wyeliminować sytuacje, w których pojazd jest przez kogoś „zarezerwowany”, nie będąc w rzeczywistości wykorzystywany. Program wskazuje także, którego wózka powinien użyć operator. Spośród pasujących do danego zadania dostępnych urządzeń, aplikacja dobiera te o najmniejszym przebiegu i wieku, optymalizując zużycie sprzętu.

Podobnie jak FleetManager 4.x, STILL OptiTruck można obsługiwać zdalnie z wielu lokacji, wykorzystując w tym celu zarówno komputer, jak i tablet. System oferuje przy tym przegląd wózków i wnikliwe raporty na temat ich eksploatacji, czasu pracy oraz sposobów użycia. Stacjonarnie, w hali w której funkcjonuje flota, jako interfejs zastosować można także ekran dotykowy z czytnikiem kart identyfikujących operatorów.

 

Źródło: Still

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English