Kalmar zapowiada rozbudowę zakładu w Stargardzie i 200 nowych miejsc pracy

LT_DCG140_SE13_-012.tif

LT_DCG140_SE13_-012.tif

Kalmar – część firmy Cargotec, planuje konsolidację swoich zakładów montażowych w Europie, co ma oznaczać przeniesienie produkcji wózków widłowych ze Szwecji do Polski. Firma zapowiada poszerzenie działalności w Stargardzie i stworzenie 200 nowych miejsc pracy. Decyzja jest umotywowana chęcią poprawy skuteczności operacyjnej i zapewnienia konkurencyjności w perspektywie długofalowej – informuje firma w komunikacie dla inwestorów giełdowych.

Każde nowe miejsce pracy na Pomorzu Zachodnim cieszy, ale plany firmy Kalmar mają swoją dodatkową wartość. Dla mnie to sygnał, że nasz inwestor docenia profesjonalizm polskich pracowników. Inwestuje, bo warunki do rozwijania biznesu jakie zastał na Pomorzu Zachodnim w pełni spełniają jego oczekiwania – podkreśla Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Zgodnie z założeniami firmy Kalmar produkcja wózków widłowych ma zostać przeniesiona ze szwedzkiego zakładu w Lidhult do zakładu montażowego w Stargardzie. Proces ma potrwać około dwóch lat i będzie związany ze stopniowym zamykaniem szwedzkiej fabryki. Swoje plany Kalmar argumentuje chęcią utrzymania pozycji ogólnoświatowego lidera i zwiększenia konkurencyjności przedsiębiorstwa na rynkach międzynarodowych. Działalność w Stargardzkim zakładzie ma zapewnić 200 nowych miejsc pracy na Pomorzu Zachodnim. Inwestor zatrudnia obecnie w Polsce około 320 pracowników.

Firma Kalmar decydując się na inwestycję w Stargardzie korzystała m.in. z szerokiego wsparcia Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Budowa Stargardzkiej fabryki rozpoczęła się w 2009 r., a już rok później ruszyła w niej produkcja. Dotychczasowa inwestycja obejmuje powierzchnię 41 hektarów i zapewnia firmie doskonałe warunki z punktu widzenia logistyki m.in. poprzez dogodne lądowe i wodne drogi transportowe na europejskie rynki. Stargardzki zakład montażowy Kalmar odgrywa kluczową rolę w długofalowej strategii wytwarzania Cargotec, który działa w ponad 120 krajach i posiada obiekty produkcyjne w 18 lokalizacjach na świecie.

Źródło: Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów

Authors
Tagi ,

Related posts

Góra
English