„Inteligentny przewód do robotów przewidujeprzyszłość”

igus PM0316_1_Intelligente Leitung_m

 

Na Hannover Messe 2016 igus zaprezentuje nowy przewód, który ostrzega przed awarią zwiększając bezpieczeństwo i stabilność procesu produkcji.

Dzięki największej na świecie gamie przewodów ethernetowych dla e-prowadników, wliczając unikalną 36-miesięczna gwarancję, nawet najbardziej złożone zastosowania mogą być niezawodnie połączone w sieć w inteligentnej fabryce. Następny krok zostanie pokazany przez igus na Hannover Messe 2016: inteligentny przewód do robotów, który ostrzega użytkowników przed wystąpieniem awarii przewodu.

Standardowe przewody ethernetowe są stosowane przede wszystkim w sytuacji, gdy kabel jest stale zamocowany na swoim miejscu. Jednakże wykazują one ograniczoną trwałość przy użytkowaniu w zastosowaniach dynamicznych. Największa gama przewodów ethernetowych opracowana przez igus dla prowadników przewodów, obejmuje 27 rodzajów przewodów miedzianych oraz FOC, a także 422 wstępnie zmontowane przewody ethernetowe, z których wszystkie mają optymalne właściwości transmisyjne w zastosowaniach ruchomych. Z takim asortymentem produktów igus obejmuje coraz większą gamę zastosowań w dziedzinie Industry 4.0 – od prostego ruchu prowadnic liniowych w zakurzonych obrabiarkach drewna, do złożonych ruchów 3D przy podłączeniu do robotów w pomieszczeniach czystych i od najmniejszego promienia gięcia do najdłuższych długości. Będzie to również dostępne już wkrótce, jako rozwiązanie „inteligentne”. Na Hannover Messe 2016 igus zaprezentuje elastyczny przewód, który na bieżąco monitoruję swój stan techniczny. „Inteligentny przewód do robotów przewiduje przyszłość”, wyjaśnia Rainer Rössel, Kierownik Jednostki Biznesowej Przewodów Chainflex. Jeżeli podczas użytkowania zostaną przekroczone przewidziane parametry, przewód wyda ostrzeżenie i nie „czeka” aż do wystąpienia rzeczywistej awarii; ostrzeżenie oznacza, że przewód musi być wymieniony w ciągu najbliższych czterech tygodni. – W ten sposób wnosimy znaczący wkład do konserwacji prewencyjnej, a tym samym do zwiększenia dostępności zakładu – mówi Rössel.

 

Tworzenie zaawansowanych sieci wymaga niezawodnych rozwiązań dotyczących dostaw

Przewody zoptymalizowane do ruchu wymagają również zoptymalizowanych rozwiązań dotyczących dostaw dla ruchu. Muszą być również dostosowane do poszczególnych wymogów w każdym przypadku, dla danej maszyny lub fabryki. Na przykład, seria e-prowadników triflex, udostępniona przez igus, została opracowana dla ruchu 3D przewodów do robotów przemysłowych. Przykładowo, przewody FOC z systemem micro flizz mogą być stosowane zamiast szyn zbiorczych, w celu niezawodnej dostawy danych do sprzętu magazynowania i wyszukiwania z prędkością transmisji większą niż standardowe 100 Mbit/s. Niezawodna i nieprzerwana transmisja danych o dużej szybkości jest również możliwa za pomocą d-rover. System może być podłączony do dźwigów portowych lub RTG i osiąga szybkość transferu danych 10 Gbit/s za pomocą przewodów FOC na dystansie ponad 800 metrów.

 

Szybkie zamawianie i dostawa

Dla klientów istotna jest nie tylko niezawodność, ale także szybka dostępność poszczególnych rozwiązań modułowych na ich rynku lokalnym. Po osiągnięciu pozycji czołowego producenta przewodów dla prowadników przewodów, ze sprzedażą przewodów ruchomych, która w ubiegłym roku wyniosła 100 milionów euro – łączny obrót wynosi ponad 500 mln euro – igus GmbH znacznie rozszerzyło swoją zdolność produkcyjną i pojemność magazynów w Ameryce Północnej, Azji i Europie. Ze względu na to, że przewody są obecnie produkowane na trzech kontynentach i dostarczane z 14 centrów składowania i montażu na całym świecie, klienci otrzymują, bezpośrednio z magazynu, dokładnie takie komponenty, jakich potrzebują – pojedyncze przewody, indywidualnie dostosowane, na bębnach, wstępnie zmontowane lub gotowe do instalacji systemy prowadników przewodów. W innych dziedzinach specjalista w tworzywach sztucznych do ruchu, oferuje klientom bardzo szeroki wachlarz opcji poprzez tworzenie sieci działań doboru, konfiguracji, produkcji i dostawy. Ponadto igus inwestuje w cyfrowe tworzenie sieci łańcucha procesów, od pierwszego zapytania klienta do uruchomienia indywidualnie skonfigurowanych aplikacji. igus testuje wszystkie przewody i e-prowadniki za pomocą ponad dwóch miliardów cykli testowych rocznie, w laboratorium o powierzchni 2750 metrów kwadratowych, oferując w ten sposób niezawodność dzięki unikalnym obliczaniu okresu eksploatacji i gwarancji 36 miesięcy lub 10 mln podwójnych cykli. Wyniki z laboratorium testowego igus są stale aktualizowane do ponad 30 narzędzi online, które sprawiają, że wybieranie, konfigurowanie i zamawianie jest szczególnie łatwe dla klienta. Możliwy jest także mobilny dostęp do 18 aplikacji na iOS. Niniejsze aplikacje są dostępne na całym świecie w 20 różnych językach.

 

Źródło: igus

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English