Prima Power opracowała własny laser światłowodowy CF3000

PrimaPower_CF3000_m

 

Prima Power ogłosiła zakończenie fazy projektowania i rozpoczęła produkcję wysokowydajnego źródła lasera w technologii światłowodowej. Tym samym, stała się pierwszym na świecie producentem maszyn laserowych, który opracował wewnętrznie własne źródło lasera w technologii światłowodowej.

Źródło lasera CF3000 (3 kW), uzyskane dzięki intensywnym działaniom rozwojowym w okresie ostatnich kilku lat, zostało pomyślnie zainstalowane u wybranych klientów firmy. Za produkcję będą odpowiedzialne zakłady Grupy Prima Industrie w Chicopee (Massachusetts – USA), Barone Canavese (Turyn) i w dalszej kolejności zakład w Suzhou (Chiny). W tym roku zostanie także wprowadzony laser CF4000 (4 kW).

Do tej pory jedynym dostawcą źródeł lasera dla Grupy była amerykańska firma IPG Photonics, z którą Prima Power nadal utrzymuje długotrwałe relacje. Opracowany produkt stanowi alternatywę, w przypadku tak ważnego dla firmy strategicznego podzespołu, jakim jest światłowodowe źródło lasera – obecnie najlepsza technologia dla określonych zastosowań.

Prima Power zakłada znaczny wzrost w segmencie maszyn laserowych, poprzez wprowadzenie na rynek nowych modeli maszyn: Laser Next z sektora wycinarek laserowych 3D (przeznaczony w szczególności dla rynku automotive), Platino 2.0 Fiber i Laser Genius z sektora wycinarek 2D oraz Combi Genius z sektora wykrawarek i wycinarek laserowych.

Celem Grupy w pierwszym roku produkcji laserów światłowodowych, jest stopniowe zwiększanie wolumenu do około 10 jednostek miesięcznie, które zostaną dostarczone do klientów. Szacuje się, że stworzenie własnego źródła lasera przyczyni się do jeszcze bardziej efektywnych działań posprzedażowych – Dzięki opracowaniu lasera światłowodowego osiągnęliśmy znakomite wyniki dla Grupy – pozwoli nam to oferować Klientom najbardziej optymalne rozwiązanie. Grupa stanie się tym samym wyłącznym dostawcą dla użytkownika końcowego – mówi Gianfranco Carbonato, prezes Grupy Prima Industrie.

 

Źródło: Prima Power

Authors

Related posts

Góra
English