Nowy dyrektor Nexteer Automotive pokieruje rozwojem polskich fabryk koncernu

Herve Boyer_dyrektor Nexteer Automotive na region Europy i Ameryki Południowej(2)_m
Koncern motoryzacyjny Nexteer Automotive powołał Herve Boyera na stanowisko nowego dyrektora na region Europy i Ameryki Południowej. W swej nowej roli Herve Boyer będzie odpowiedzialny między innymi za działania operacyjne oraz rozwój zakładów Nexteer Automotive w Polsce, jednych z największych fabryk firmy na świecie pod kątem produkcji oraz zatrudnienia.
Herve Boyer dołączył do zespołu Nexteer jako dyrektor operacyjny na region Europy i Ameryki Południowej oraz członek Nexteer Global Strategic Council (rady strategicznej koncernu, podejmującej kluczowe decyzje dotyczące rozwoju firmy). Jednocześnie będzie pełnił funkcję jednego z globalnych wiceprezesów koncernu. Jednym z głównych celów postawionych przed Herve Boyerem jest wzmocnienie pozycji Nexteer Automoptive na bardzo konkurencyjnych rynkach Europy i Ameryki Południowej, będących jednymi z kluczowych regionów pod kątem rozwoju globalnych platform producentów samochodów – klientów Nexteer Automotive, takich jak: BMW, FCA (Fiat Chrysler Automobiles), Ford, General Motors czy PSA Peugeot Citroen.
Herve Boyer będzie zarazem odpowiedzialny za rozwój znajdujących się w Gliwicach oraz Tychach polskich zakładów Nexteer Automotive, zatrudniających obecnie łącznie niemal 1500 osób.
Hervé Boyer zdobywał doświadczenie w zakresie sprzedaży, zarządzania linią produktów oraz zarządzania produkcją w Faurecia Group, gdzie pełnił obowiązki wiceprezesa francuskiej, amerykańskiej i japońskiej dywizji, jak również regionu Europy Południowej. Obejmował również stanowiska prezesa i dyrektora generalnego w Ameryce Północnej w Faurecia Interior Systems. Ostatnio pełnił funkcję wiceprezesa wykonawczego grupy NBHX, jednego z liderów w produkcji wnętrz dla branży automotive.
Hervé uzyskał tytuł inżyniera w Ecole Centrale de Nantes oraz certyfikat z zaawansowanych programów zarządzania w Harvard Business School i INSEAD.
Jestem bardzo podekscytowany dołączeniem do rodziny Nexteer Automotive – firmy, która czerpie z tak bogatej, ponad stuletniej tradycji. Fakt, iż Nexteer tworzy niezwykłe technologie w zakresie układów kierowniczych, a ponadto wybiega w przyszłość pracując z naszymi klientami nad rozwojem autonomicznych pojazdów, pozwala mi sądzić, że stajemy przed bardzo interesującym i perspektywicznym okresem w historii firmy. Cieszę się, że będę miał szansę być częścią zespołu, który w najbliższych latach będzie zmieniał światowy rynek motoryzacyjny – komentuje Herve Boyer.
Źródło: Nexteer Automotive
Authors

Related posts

Góra
English