Indyjski gigant motoryzacyjny wchodzi do Polski

MA-MA logo_mIndyjski koncern motoryzacyjny MA-MA (bezpośredni konkurent znanej już w Polsce firmy TATA) zamierza wybudować fabrykę w Polsce. Rozpatrywane jest kilka lokalizacji, z których największe szanse ma Radom. Na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej poszerzona zostałaby podstrefa Gołębiów, aby na jej terenie wybudować od podstaw nową fabrykę za ok. 300 mln euro. Na początku produkowano by tu niewielkie samochody Ma-Ma Arbha (w sanskrycie to słowo oznacza mały, niewielki), które byłyby konkurencją dla najtańszych aut obecnych na naszym rynku.

 

Ma-Ma1_m

 

Jak mówi przedstawiciel fabryki, Suresh Patel: – Radom jest dobrym miejscem na taką inwestycję. Położony w centralnej Polsce, z dojazdem drogą szybkiego ruchu, własnym lotniskiem i wielkim potencjałem rozwoju. Jest tu wykwalifikowana kadra i ludzie pełni zapału do pracy. Nasza fabryka byłaby pierwszym przyczółkiem firmy w Unii Europejskiej i stąd rozpoczęła by się ekspansja na Europę.

Firma chciałaby wykorzystać i rozbudować lotnisko w taki sposób, aby w czasie, kiedy nie odbywa się tu ruch lotniczy można było wykorzystać pas startowy i betonowe drogi dojazdowe (po odpowiedniej przebudowie) do jazd testowych samochodów. Stosunkowo niedaleko jest też tor wyścigowy w Miedzianej Górze.

Rozpoczęcie prac przygotowawczych (przygotowanie i uzbrojenie terenu, nabór pracowników) nastąpiłoby jeszcze w tym roku, a wiosną przyszłego roku pełną parą ruszyłaby budowa. Przewidywany termin rozpoczęcia produkcji – wiosna 2019 r.

Źródło: PAPA

Authors

Related posts

Góra
English