Rozpoczęły się zawody Global Challenge – The Fresh Connection 2016

The Fresh Connection Global Challenge_m

 

 

Rozpoczęła się po raz szósty na świecie i po raz trzeci w Polsce, kolejna edycja mistrzostw świata w zarządzaniu łańcuchem dostaw. 29 marca wystartował pierwszy etap Global Challenge – The Fresh Connection 2016.

Udział w GC TFC 2016 zaczyna się od tzw. Remote Sessions – etapu sesji treningowych online, który składa się z trzech rund i trwa blisko trzy tygodnie, a jego oficjalne wyniki zostaną ogłoszone 15 kwietnia. W tym czasie zawodnicy będą mogli przetestować symulator The Fresh Connection, wypróbować różnych ustawień i opcji, które oferuje rozgrywka.

W tym roku w naszym kraju do rywalizacji przystąpiło 15 drużyn. Wśród nich są m.in. reprezentanci firm Danfoss, Dell Products Poland, Pepsico Logistyka, Rockwell Automation, Rovese, Nexteer Automotive Poland, SPX Flow Technology Poland czy GKN Driveline Polska.

Część przedsiębiorstw zgłosiło się powtórnie, natomiast 6 firm to nowi uczestnicy. Menedżerowie doceniają edukacyjny aspekt turnieju i zapisują kolejnych swoich pracowników, by nabyli doświadczenia w prowadzeniu firmy w warunkach odmiennego łańcucha dostaw zamodelowanego w TFC i mogli zweryfikować swoją wiedzę dotyczącą zarządzania i optymalizacji działalności operacyjnej. Dodatkowym przyciągającym ochotników atutem i prawdopodobnie najbardziej uzależniającym czynnikiem od zawodów są towarzyszące coraz silniejsze z każdym pokonywanym etapem sportowe emocje.

Po sesji treningowej, uczestników czekają mistrzostwa krajowe toczone od ostatniego tygodnia kwietnia do początku czerwca. Przebieg zawodów w wymiarze regionalnym we wszystkich krajach wygląda identycznie – jest jeden wspólny harmonogram rozgrywek. Zwycięska drużyna z Polski pojedzie na międzynarodowy finał w Miami we wrześniu br. Na mistrzów świata czeka nagroda w postaci kursu na prestiżowej uczelni Massachusetts Institute of Technology (MIT) w Bostonie.

Pełne informacje na http://www.scmteam.pl/ oraz na stronie polskiego przedstawiciela organizatora zawodów, firmę MPM Productivity Management – http://www.mpm24.com//global-challenge–the-fresh-connection/

 

The Fresh Connection* (TFC) to innowacyjna symulacja ‘web-based business’ angażująca uczestników w podejmowanie strategicznych decyzji w procesie zarządzania przedsiębiorstwem (nazwanym właśnie The Fresh Connection) produkującym soki owocowe. Decyzje do podjęcia przez uczestników symulacji są tożsame z rzeczywistymi dylematami z którymi pracownicy spotykają się w codziennej pracy. Pracując w zespołach czteroosobowych, uczestnicy reprezentują cztery piony firmy: sprzedaż, zakupy, łańcuch dostaw i finanse. Wirtualna firma stoi w obliczu spadku wydajności, kierownictwo firmy musi jak najszybciej wydostać firmę z kłopotów. To środowisko wysokiego ciśnienia, w którym skuteczne zarządzanie łańcuchem dostaw jest kluczem do sukcesu. Zrozumienie połączeń pomiędzy poszczególnymi funkcjami i współpraca są kluczowymi elementami sukcesu całego przedsiębiorstwa.

 

Źródło: MPM Productivity Management

Authors

Related posts

Góra
English