Autosan uzyskał inwestora

Autosan 011_m

 

Sanocki Autosan formalnie stał się częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Wczoraj podpisano akt notarialny zakupu firmy przez konsorcjum dwóch spółek PGZ: PIT-Radwar i Huta Stalowa Wola. Uroczyste podpisanie odbyło się w hali produkcyjnej sanockiej fabryki przy udziale premier Beaty Szydło. Towarzyszyli jej wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, marszałek województwa Władysław Ortyl, poseł na Sejm RP Piotr Uruski oraz burmistrz Sanoka Tadeusz Pióro.

Nowe konsorcjum zamierza kontynuować produkcję autobusów i poszerzyć część produkcji dla wojska. Licząca około 300 osób załoga Autosanu zachowa swoje miejsca pracy.

– Myślę, że nie tylko autobusy, ale także są plany, aby również produkowane były tutaj pojazdy dla wojska. Ale ten czas pewnie przed nami. Cieszę się, że dzisiaj ta umowa została podpisana, że dotrzymaliśmy słowa i Sanok dostaje swoją wielką szansę. Najważniejsze, że utrzymane zostaną miejsca pracy. Rozwój tej fabryki to będzie proces długofalowy, ale nie można wykluczyć, że zatrudnienie w Autosanie wzrośnie. Chcę podkreślić, że nie schodzimy z drogi, którą obraliśmy. Chcemy realizować naszą politykę w oparciu o odbudowę polskiego przemysłu, a w szczególności przemysłu obronnego – powiedziała premier Beata Szydło.

Premier Beata Szydło spotkała się jeszcze z przedstawicielami lokalnych mediów oraz z mieszkańcami Sanoka.

Autosan SA jest jedną z najstarszych fabryk w Polsce, jej początki sięgają 1832 r. oprócz autobusów produkuje też części do tramwajów oraz kabiny do pociągów. Obecnie zatrudnia ok. 300 osób. Firma była w upadłości od początku października 2013 r. Wniosek o upadłość zgłosił ówczesny zarząd spółki.

 

Autosan model

 

Źródło: sanok.pl, podkarpackie.pl

Materiał zdjęciowy: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego

Authors

Related posts

Góra
English