Napęd do deskorolki

mellow_board_motor_m

 

Coraz trudniej jest parkować samochód w centrach miast, zwłaszcza w okolicach, gdzie znajduje się dużo biurowców. Doskonale problem znają np. pracownicy warszawskiego Mordoru. Może zatem warto zostawić auto gdzieś dalej, a do celu dojechać szybko i bez stresów? W pierwszym numerze tegorocznego Głównego Mechanika opisywaliśmy elektryczny skuter, a dziś pora na opis elektrycznego napędu do deskorolki.

 

Mellow .33_m

 

Co ważne – napęd pasuje do każdej deskorolki, a więc nie trzeba rezygnować z ulubionego sprzętu. Wystarczy wymienić parę kółek i gotowe. Napęd składa się z dwóch kółek (a ściślej rolek o średnicy 79 mm) wyposażonych w silniki elektryczne oraz wymiennego akumulatora mocowanego pod samą deską. Silniczki pozwalają się rozpędzić do prędkości 40 km/godz. Są umieszczone w obudowach wodo- i pyłoszczelnych (IP65). Mają moment obrotowy rzędu 1,7 Nm.

 

mellow-drive-battery-wechsel_m

 

Podstawowy zasięg na jednym akumulatorze to ok. 15 km, ale można je łączyć szeregowo uzyskując dodatkowy zasięg. Możliwe jest wyposażenie deskorolki w dwa zestawy silniczków, uzyskując deskorolkę z napędem 4×4.

Sterowanie odbywa się za pomocą miniaturowego pilota. Dodatkowe aplikacje (do pobrania na systemy iOS oraz Android) umożliwiają podgląd stanu rozładowania akumulatora, przewidywany zasięg przy jeździe forsownej oraz w trybie ekonomicznym.

 

mellow-drive-electric-skateboard-2_m

 

Napęd do deskorolek na razie jest na etapie prób, w sprzedaży ma się pojawić we wrześniu za ok. 1100 euro (z akumulatorem). Waga napędu z bateriami to 3,5 kg. Sam akumulator to wydatek 200 euro. Ma pojemność 99 kWh.

 

mellow-product-the-app_m

 

Producenci deklarują możliwość 1000-krotnego ładowania. Jego waga – 750 g, czas do pełnego naładowania to 2 godziny.

www.mellowboards.com

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English