Tegeno zwycięzcą przetargu

KPT bg_image_0_75930400_1458644463_m

 

Firma Tegeno  wygrała przetarg na zakup działki położonej przy ulicy Karola Olszewskiego w Kielcach. Na nieruchomości powstanie zakład produkcyjny, w którym utworzone zostaną nowe miejsca pracy.

Lokator  KPT – firma Tegeno specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości narzędzi wykorzystywanych w przemyśle opakowaniowym i tytoniowym. Produkcja obejmuje również odporne na zużywanie, części do cięcia niemal każdego rodzaju maszyn w przemyśle tytoniowym. Lokator Kieleckiego Parku Technologicznego zakupił od miasta trzy działki o łącznej powierzchni 1,2 ha. Teren znajduje się w przy ulicy Karola Olszewskiego na terenach przemysłowych w Specjalnej Strefie Ekonomicznej „Starachowice” Podstrefa Kielce. Obszar został uzbrojony w energię elektryczną, wodę, kanalizację i gaz przy udziale środków europejskich. Łączna wartość transakcyjna wyniosła 2 mln złotych.

 

KPT bg_image_0_66853300_1458644462_m

 

Na zakupionej nieruchomości, firma planuje budowę zakładu produkcyjnego o powierzchni 3500 mkw, w którym powstaną nowe miejsca pracy. Tegeno, jest lokatorem Kieleckiego Parku Technologicznego od 2 lat. Firma pojawiła się w Kieleckim Parku Technologicznym w 2013 roku. Początkowo zajmowała jeden blisko 600 m2 moduł w hali produkcyjnej ROMA TECH. Dynamiczny rozwój firmy spowodował zwiększenie powierzchni produkcyjnej do 1200 m2.

Cieszymy się, że firmy, które rozpoczynają swoją działalność w Kieleckim Parku Technologicznym, dzięki naszemu wsparciu infrastrukturalnemu i doradczemu wchodzą na szybką ścieżkę rozwoju – mówi Szymon Mazurkiewicz, Dyrektor KPT.

 

Źródło: KPT

Authors

Related posts

Góra
English