Nowości edukacyjne w legnickiej Strefie

LSSE praktyki_m

 

Kolejna klasa patronacka, wsparcie Ministra Rozwoju oraz współpraca z firmą LG Electronics z Biskupic Podgórnych. To ostatnie wydarzenia związane z działalnością Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego. Wiosna w klastrze zapowiada się pracowicie. Na rzecz efektywnej edukacji zawodowej w regionie pracuje już 66 podmiotów.

W ubiegłym roku Minister Gospodarki, a w tym Minister Rozwoju potwierdził swoje zaangażowanie w działalność Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego. Wicepremier Mateusz Morawiecki, stojący na czele resortu rozwoju został Patronem Honorowym Klastra. W ten sposób docenione zostały działalnia Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego, który łączy potencjał gospodarczy, edukacyjny i naukowy na rzecz kształcenia zawodowego dostosowanego do potrzeb gospodarki i lokalnego rynku pracy.

O tym, że warto inwestować w edukację młodych ludzi świadczy zaangażowanie w działalność Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego kolejnej firmy. Do grona partnerów klastra dołączyła firma LG Electronics z Biskupic Podgórnych w gm. Kobierzyce. LG Electronics jest jednym z największych na świecie producentów innowacyjnych urządzeń elektronicznych, produktów do telekomunikacji mobilnej oraz sprzętu gospodarstwa domowego. Posiada ponad 80 filii na całym świecie i zatrudnia ponad 84 tys. osób. LG Electronics Wrocław z Biskupic Podgórnych to część koncernu produkująca telewizory, lodówki i pralki.

Od września br. w Zespole Szkół nr 1 w Lubinie kształcić się będą przyszli operatorzy maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych.  W sumie 18 osób. Wszystko dzięki współpracy szkoły z firmami z Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W projekt zaangażowały się przedsiębiorstwa VOSS, Haerter, Wezi-tec, Walsroder, Faurecia oraz LG Electronics. Dzięki nim młodzi ludzie będą zdobywać niezbędne kompetencje potrzebne na rynku pracy bezpośrednio u przyszłych pracodawców. W ubiegłym roku, w firmach z LSSE praktyki odbywało 225 uczniów kształcących się w zawodach takich jak m.in. technik mechatronik, technik elektryk, elektromechanik, ślusarz, spawacz, lakiernik, mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych, technik logistyk i spedytor.

Źródło: LSSE

Authors

Related posts

Góra
English