I ty odpowiadasz za bezpieczeństwo w swoim zakładzie pracy

3M ochrona_m

 

Aż w 60% przypadków odpowiedzialność za wypadek przy pracy leży po stronie samego zatrudnionego. Jak się okazuje, często pobieżnie znamy przepisy BHP, przez co zagrożone jest bezpieczeństwo całego zakładu.

Z badań przeprowadzonych przez firmę 3M wynika, że 31% pracowników zna kogoś, kto nie używa odpowiedniego sprzętu zapewniającego ochronę zdrowia. Co więcej, wielu z nas nie przejmuje się bezpieczeństwem swoich współpracowników. Sprzyja to oczywiście wypadkom w pracy.

Zdaniem 97% badanych pracowników najlepszym sposobem na zmianę zachowań w zakresie BHP jest prowadzenie akcji społecznych. Właśnie w celu poprawy bezpieczeństwa w pracy ruszyła kampania edukacyjna „Chroń Swój Świat”.

– Odwiedziliśmy z naszym mobilnym centrum szkoleniowym ponad 50 firm z różnych sektorów gospodarczych. Z naszych obserwacji wynika, że bezpośredni kontakt z pracownikami na seminariach i treningach przynosi najwięcej korzyści w kwestii zwiększania świadomości bezpieczeństwa w pracy – mówi serwisowi infoWire.pl Karolina Smułka z firmy 3M Poland.

Problem dotyczy również rolników. Jest to grupa, która czuje się najmniej bezpieczna w pracy. W roku 2014 aż 21 tys. osób pracujących w gospodarstwach rolnych uległo wypadkom.
W ograniczeniu ich liczby ma pomóc kampania edukacyjna „Akademia Rolnika”, która jest skierowana do przyszłych pracowników sektora rolniczego.

– Im wcześniej młodzież nauczy się odpowiednio o siebie dbać, tym lepsze nawyki będzie miała w przyszłości. Co więcej, dzieci mogą przekazywać nabytą wiedzę swoim rodzicom, którzy w większości nadal nie stosują środków ochrony indywidualnej – stwierdza Bogumiła Styś z firmy 3M Poland.

 

Źródło: 3M

 

Authors

Related posts

Góra
English