ABB zasili najbardziej energooszczędną celulozownię na świecie, która wytwarza dwa razy więcej energii niż zużywa

ABB MetsaGroup_ff_aanekosken_tehdas-800x533_m

Zdjęcie: Metsä Group

 

ABB dostarczy kompletne systemy zasilające i elektryczne dla nowej wytwórni bioproduktów Grupy Metsä w miejscowości Äänekoski w środkowej Finlandii, która ma zostać uruchomiona w 2017 roku. Celulozownia będzie wytwarzać 1,3 miliona ton celulozy rocznie oraz bioprodukty, jak olej talowy, terpentyna, ligniny oraz paliwo stałe wytwarzane z kory.

Nowatorskie rozwiązania technologiczne ABB zostaną zainstalowane w wytwórni, aby zmaksymalizować produkcję bioenergii, dzięki czemu udział energii odnawialnej w Finlandii zwiększy się o ponad dwa procent. Wykorzystując ponad 1000 najbardziej zaawansowanych technologicznie, energooszczędnych silników i nowoczesnych systemów zasilających, celulozownia będzie wytwarzać 2,4 razy więcej energii elektrycznej niż jej zużywać. Celulozownia ma wytwarzać 1,8 terawatogodzin energii rocznie, co stanowi 2,5 procent energii elektrycznej wytwarzanej obecnie w Finlandii. Wartość zamówień wynosi ponad 33 mln USD, większość z nich zaksięgowano w II połowie 2015 roku.

Mamy wieloletnie doświadczenie we współpracy z ABB. Na naszą decyzję wpłynęły przede wszystkim: bogata oferta produktów tej firmy, wiedza w zakresie realizacji projektów i wysoki udział wkładu krajowego – powiedział Timo Merikallio, kierownik projektu w wytwórni bioproduktów Grupy Metsä.

Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że możemy uczestniczyć w tej inwestycji, największej w historii fińskiego przemysłu drzewnego, wnosząc nasz wkład w postaci wiedzy i produktów – powiedział Tauno Heinola, krajowy dyrektor zarządzający ABB w Finlandii. – Nasze produkty przyczynią się do zapewnienia wysokiego poziomu dyspozycyjności, niezawodności i wydajności produkcji, jak również efektywności energetycznej – co jest w pełni zgodne ze strategią Next Level naszej firmy.

 

Źródło: ABB

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English