Lokator KPT stawia na innowacyjność

Vive wh2a6238-20160310-kpt-vive-221157_m

 

Grupa VIVE, lider recyklingu w Polsce i Europie uroczyście uruchomiła w Kieleckim Parku Technologicznym innowacyjną linię sortowania odzieży używanej. W pełni zautomatyzowana, wspierająca produkcję, wykorzystuje najnowocześniejsze rozwiązania głosowego sterowania.

Polega to na tym, że poszczególne rodzaje odzieży, jak na przykład bluzki, żakiety czy spodnie sortowane są na dźwięk głosu pracownika, który przez mikrofon wypowiada nazwę ubioru. Kolejny etap sortowania odbywa się pod względem jakości, czyli koloru i rodzaju włókna. Tu wykorzystano unikatowe w skali światowej rozwiązanie, tzw. Fibersort. Oba parametry rozpoznają specjalne urządzenia – wyjaśnia Mariusz Baran, dyrektor operacyjny VIVE Textile Recykling.

Bertus Seervas, prezes VIVE widzi same plusy nowej technologii, podkreślając przede wszystkim komfort pracy. Szef kieleckiej firmy zapewnia jednocześnie, że żaden z pracowników z powodu tej inwestycji nie straci zatrudnienia.

VIVE Textile Recykling, główna spółka wchodząca w skład VIVE Group to lider w dziedzinie recyklingu tekstyliów w Polsce i Europie. Firma przerabia ponad 330 ton surowca na dobę. Każdego dnia sortuje i pakuje gotowe produkty do ponad 60 krajów na świecie.

 

Źródło: KPT/Radio Kielce

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English