Firma Seco wprowadza większe płytki do serii frezów do frezowania śrubowego i kątowego T4-12

Seco 7737-T4 12 Square Shoulder and Helical Range_m

 

Poprzez dodanie nowej wielkości płytek do swojej popularnej linii frezów do frezowania śrubowego i kątowego T4-12 firma Seco umożliwia producentom części osiąganie większych głębokości skrawania oraz uzyskiwanie wyższych prędkości usuwania materiału podczas obróbki zgrubnej i półwykańczającej stali, żeliwa i innych materiałów elementu obrabianego.
Mimo większych wielkości nowe płytki zachowują wydajność oraz stabilność serii T4-12 i są wyposażone w cztery zaokrąglone krawędzie skrawające, które obniżają koszty narzędzi w przeliczeniu na część i gwarantują łatwą obróbkę skrawaniem. Płytki te są mocowane stycznie w korpusach frezów, co zapewnia większą wydajność i stabilność oraz łatwiejszy dostęp do śrub mocujących. Ponadto tego typu mocowanie kieruje siły skrawania do najgrubszej części płytek, pozwalając na osiągnięcie przez nie wyższych prędkości usuwania materiału.
Średnice frezów w przypadku większych płytek do frezowania śrubowego z serii T4-12 wynoszą od 25 do 125 mm (od 1 do 5 cali) przy promieniach naroży sięgających 3,1 mm (0,125 cala). Firma oferuje szeroki wybór gatunków i geometrii płytek. Frezy z normalną podziałką ułatwiają rowkowanie/konturowanie, a frezy z gęstą podziałką optymalizują proces konturowania. Wewnętrzne kanały chłodziwa wewnątrz frezów dodatkowo zwiększają wydajność płytek. Systemy mocowania dostępne dla frezów do frezowania śrubowego z serii T4-12 obejmują różne frezy z chwytami oraz frezy trzpieniowe.
Średnice frezów w przypadku większych płytek do frezowania kątowego z serii T4-12 wynoszą od 50 do 100 mm (od 2 do 4 cali) przy promieniach naroży sięgających 3,1 mm (0,125 cala). Firma oferuje szeroki wybór gatunków i geometrii płytek, w tym wysokie dodatnie kąty natarcia. Frezy z normalną podziałką są przeznaczone do rowkowania i konturowania. Wersje z gęstą podziałką są przeznaczone tylko do konturowania i zapewniaj 30-procentową promieniową szerokość skrawania przy pełnej osiowej głębokości skrawania. Systemy mocowania dla tych frezów obejmują trzpień oraz mocowanie typu Weldon i Seco Weldon.

 

Źródło: Seco

Authors

Related posts

Góra
English