IFS nabywa firmę MainIoT Software Oy

ifs_mainiot_letterhead_m

 

Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, ogłosiła podpisanie umowy z właścicielami firmy MainIoT Software Oy (w skrócie „MainIoT”), której celem jest wykupienie 100 procent udziałów spółki. Zakup zostanie sfinansowany ze środków własnych.

Firma MainIoT dostarcza rozwiązań do zarządzania majątkiem przedsiębiorstwa (EAM) i zarządzania obsługą serwisową( ESM), a także powiązanych z nimi systemów do zarządzania danymi. Produkty te są skierowane do firm działających w branży energetycznej, przetwórczej, produkcyjnej i usługowej.

Obecnie, ze względu na przejęcie przez firmę IFS, licząca ponad 200 przedsiębiorstw baza kliencka MainIoT będzie miała dostęp do sprawdzonych rozwiązań branżowych firmy IFS. W ten sposób renomowane firmy, takie jak SSAB, Caverion, Neste, Gasum, Empower i Maintpartners, będą mogły korzystać z zalet współpracy z globalnym dostawcą oprogramowania, który przez niezależnych analityków jest uznawany za lidera branży.

Fredrik vom Hofe, Group Senior Vice President Business Development, powiedział: – Nabycie firmy MainIoT przez IFS stanowi kolejny etap realizacji naszej strategii rozwoju. MainIoT jest liczącym się dostawcą w kluczowej dla nas, szybko rozwijającej się branży rozwiązań do zarządzania majątkiem i usługami serwisowymi. Nabycie przedsiębiorstwa pozwoli wzbogacić naszą ofertę i umocni naszą pozycję na ważnym rynku fińskim. Ponadto będziemy mogli wykorzystać potencjał MainIoT w obszarze rozwiązań związanych z koncepcją „internetu rzeczy w przemyśle”. Jest to dziedzina, w ramach której aktywnie opracowujemy nowe rozwiązania.

Firma MainIoT wcześniej w całości należała do grupy Solteq Oyj. Jej dwa biura przedstawicielskie w Finlandii znajdowały się Helsinkach i w Tampere. Zysk firmy wynosił 5 mln euro, a jej skorygowany zysk EBITDA wynosił 25% (rok fiskalny 2015).

Tapani Pohjonen, prezes IFS Finland, powiedział: – Firma IFS w ciągu ostatnich lat odniosła wiele sukcesów na fińskim rynku rozwiązań do zarządzania majątkiem przedsiębiorstwa (EAM) i zarządzania obsługą serwisową (ESM). Poprzez nabycie firmy MainIoT nasza pozycja w tej branży stanie się jeszcze mocniejsza, a przez włączenie jej doświadczonych specjalistów do naszego zespołu będziemy mogli jeszcze skuteczniej wspierać zarówno klientów IFS, jak i dotychczasowych klientów MainIoT. Serdecznie witamy nowych kolegów oraz klientów w naszym gronie.

IFS oczekuje, że nabycie firmy przełoży się na niewielki wzrost zysków w 2016 r.

 

Źródło: IFS

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English