Przekroje klasycznych samochodów. Modele z lat 1960–1990

 

 

Przekroje klasycznych samochodow_m

 

Haynes Publishing
Wydawnictwa Komunikacji i Łączności

Unikatowy album zawierający częściowe przekroje aksonometryczne (tzw. przekroje rentgenowskie) 90 klasycznych modeli samochodów z lat 1960−1990 rzadko już dzisiaj spotykanych na drogach, które – jak twierdzą znawcy – „miały duszę”. Prezentowane przekroje, z możliwością ich samodzielnego pokolorowania, zostały ręcznie wykreślone przez jednego rysownika – Terry’ego Daveya. Do początku lat 90. XX wieku zdobiły one pierwsze strony okładek poradników angielskiego wydawnictwa Haynes opisujących naprawę poszczególnych modeli tych samochodów. Rysunkom towarzyszą krótkie charakterystyki techniczne przedstawionych pojazdów. Wielkość reprodukowanych ilustracji umożliwia spojrzenie pod maskę i do wnętrza pojazdu oraz odkrycie wielu szczegółów budowy tych klasycznych samochodów.

 

Przekroje klasycznych samochodow1_m

 

Terry miał świetnie rozwiniętą wyobraźnię przestrzenną. Potrafił odwzorowywać skomplikowane zespoły mechaniczne i rysować je w dowolny sposób – w rzutach prostokątnych i aksonometrycznych oraz w widoku, przekroju lub częściowym przekroju. Rysunki tworzył na podstawie fotografii, folderów reklamowych i dokumentacji technicznej, a następnie weryfikował je, obserwując przebieg demontażu samochodu opisywanego w danej publikacji. Odwiedzał także salony i wystawy samochodowe, robiąc zdjęcia, zbierając prospekty, zaglądając pod maskę i do wnętrza pojazdu oraz wypytując o różne szczegóły.

Książka doskonale wpisuje się w trend korzystania z książek do malowania przez dorosłych. Jest to nowy, świetny sposób na odstresowanie. Kolorowanie powoduje dobre samopoczucie, uspokojenie, jak również stymuluje obszary mózgu odpowiedzialne za zdolności manualne, zmysły, kreatywność..

www.wkl.com.pl

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English