Dostępny jest już zaktualizowany katalog „Obróbka głębokich otworów”

Sandvik dhm-catlogue-now-available_m

 

Obróbka głębokich otworów (Deep hole machining – DHM) to publikacja dotycząca wiercenia lub powiercania otworów głębokich na maksymalnie 150-krotność średnicy. Zaktualizowany katalog z poradnikiem zastosowań przygotowany przez Sandvik Coromant pozwala producentom na zapoznanie się z informacjami technicznymi, najlepszymi praktykami oraz pełnym asortymentem narzędzi do systemów jednorurowych (STS), dwururowych (Ejector) i wierteł lufowych.

Niezależnie od wykorzystywanej metody obróbki głębokich otworów mają zastosowanie podstawowe zasady dotyczące wiercenia, a producenci mogą polegać na najbardziej kompletnych i aktualnych informacjach przekazywanych przez Sandvik Coromant. Katalog Obróbki głębokich otworów stanowi punkt wyjścia dla wszelkiego rodzaju zastosowań oraz zawiera wskazówki i porady dotyczące konfiguracji obrabiarek, a także informacje o pokonywaniu różnych wyzwań. Opisy produktów zawarte w tym katalogu spełniają wymagania międzynarodowej normy ISO 13399, która ułatwia wymianę danych narzędzi skrawających.

Katalog obejmuje głowice wierteł (CoroDrill 808, 800 i 801), głowice do powiercania (CoroDrill 818 i Tmax 424.31) oraz wiertła lufowe (CoroDrill 428) wraz z odnoszącymi się do nich informacjami, takimi jak parametry techniczne, zakresy głębokości otworów, klasy tolerancji oraz zakresy wymiaru średnicy. Prezentowane są w nim również łączone narzędzia łuszcząco-dogniatające, rury wiertarskie do systemów STS i Ejector, akcesoria oraz części zamienne.

Zgodnie ze słowami Raimo Annanolli’ego, Specjalisty w Światowym Centrum Zastosowań dla Obróbki głebokich otworów – Poradnik zastosowań obecny w tym katalogu jest podstawowym źródłem zapewniającym klientom dostęp do bogatych zasobów informacji. Zawiera on opisy systemów wiertarskich, metod i obrabiarek, zalecenia dotyczące obróbki oraz stosowania chłodziwa, informacje o posuwach i prędkościach skrawania, a także wiele innych zagadnień.

Wydana w 14 językach publikacja obejmuje także listę referencyjną oznaczeń materiałowych. Katalog dostępny jest w formie papierowej w twardych okładkach, tak aby można było z niego korzystać w trudnych warunkach panujących w zakładzie produkcyjnym oraz w wersji online w ramach cyfrowej biblioteki wydawnictw spod znaku Sandvik Coromant – Publications. Stale aktualizowana wersja elektroniczna może być pobierana i udostępniana drogą e-mailową, a ponadto ma funkcjonalność wyszukiwania we wszystkich katalogach i broszurach firmy Sandvik Coromant.

Źródło: Sandvik Coromant

Authors

Related posts

Góra
English